Türk Eximbank ile TÜRSAB arasında imzalanan protokol ile Kredi Garanti Fonu (KGF) kapsamında seyahat acentelerine destek sağlanacak...

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi seyahat acentelerine destek sağlanması amacıyla düzenlenen Türk Eximbank Kaynaklı Destek Kredisi Protokolü İmza Töreni, Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleştirildi.
 
Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Türk Eximbank olarak turizm acentelerine sağlanacak destek için fon ayırdıklarını söyledi.
 
Söz konusu desteğin sektörde turizm seyahat acentelerine destek sağlanmasına yönelik bir ilk olduğunu söyleyen Yıldırım, "Protokol için ilk etapta 300 milyon lira kaynak ayırdık. İlk defa Türk Eximbank, turizm seyahat acenteleriyle çalışmaya başlıyor. Bu destek, Halkbank, Vakıfbank ve Denizbank tarafından seyahat acentelerine kullandırılacak, Kredi Garanti Fonu kefaletinde olacak" dedi.
 
Protokol imza törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş,Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Ersin Özoğuz ve Denizbank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Kulaksız katıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )