Uber tartışmalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan, Uber'e ağır cezalar getirilmesinin ardından yaptığı açıklamada "UBER işi bitti, taksici esnafımıza alternatif hizmet söz konusu olamaz" dedi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin Yenikapı'da düzenlenen İftar Programında yaptığı konuşmada "UBER işi bitti, taksici esnafımıza alternatif hizmet söz konusu olamaz" dedi.
 
Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:
 
"UBER muber diye bir şey çıkmış. O iş bitti. Artık böyle bir şey yok. Geçenlerde bunu zaten Sayın Başbakan açıkladı. Bizim taksicilik sistemimiz var kardeşim, nereden çıktı bu iş? Avrupa'da varmış, bana ne Avrupa'dan. Bunun kararını biz vereceğiz. Bu konuyla ilgili Sayın Vali, bütün yetki sizde. İçişleri Bakanlığımız talimatı verdi. Öyle kendine göre yok özel taksicilik sistemi mi, Uber mi, bilmem ne, yok böyle bir şey ya, kusura bakmasınlar. Bunların üzerine trafik gidecek, gereğini yapacak. Çünkü biz taksilerimizin, taksicilerimizin hakkını birilerine kaptıramayız, yedirtemeyiz."
 
"Sayısı az da olsa kötü örneklerin yaşanmasını istemiyoruz"
 
Sektörün içinde bulunanların da kaliteli hizmetin, kaliteli ürünün asla müşteri sıkıntısı olmayacağını iyi bildiğini vurgulayan Erdoğan, işini iyi yapan, düzgün yapan, yolcusuna değer verenin muhakkak kazanacağını söyledi.
 
Erdoğan, bu açıdan özel halk otobüsçülerinin başarılı bir imtihan verdiklerine inandığını ifade ederek, "Kimi zaman basına yansıyan menfi haberlerin de sektörün gerçeğini yansıtmaktan ziyade bireysel sıkıntılar olduğunu özellikle düşünüyorum. Elbette sayısı az da olsa biz asla bu tarz kötü örneklerin yaşanmasını istemiyoruz. Şoförlerimize düşen görev, bu tür hadiselerin üzerine süratle giderek bir daha tekrarlanmamasını temin etmektir. Unutmayın, siz iyi olursanız, büyümeye, kazanmaya, rakiplerimize fark atmaya devam edersiniz. Siz vatandaşlarımızla bağınızı güçlü tutarsanız onlar tarafından tercih edilmeyi sürdürürsünüz."
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )