Antalya EXPO 2016 alanı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü yönetimine devredildi. İl Müdürü Mustafa Özen personeli topladı, 'Burayı birlikte canlandıracağız' dedi....
 Kuruluşundan başlayarak faaliyette olduğu dönem ve faaliyet sona erdikten sonra alanın ne olarak kullanılacağı ile ilgili tartışmalara konu olan Antalya EXPO 2016 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü yönetimine devredildi. İl Müdürü Mustafa Özen personeli topladı, ‘Burayı birlikte canlandıracağız’ dedi.
 
2016 yılının Aralık ayında, dönemin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in 1 milyar 720 milyon TL’ye mal olduğunu açıkladığı Antalya EXPO 2016 alanının değeri bugünkü kurdan hesaplandığında 2 milyar 205 milyon TL’yi geçiyor.
 
 
 

 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Antalya İl Müdürü Mustafa Özen, EXPO 2016 Antalya personeli ile toplantı yaptı. Mustafa Özen’e İl Müdür Yardımcısı Serbülent Ünal ve Şube Müdürü Özden Filiz’de eşlik etti.
 
“EXPO 2016 Antalya’yı birlikte hareketlendireceğiz” sözüyle konuşmasına başlayan İl Müdürü Mustafa Özen, “ EXPO 2016 Antalya’nın, Ülkemizin ulusal anlamda ortaya koymuş olduğu bir eser. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızdan İl Müdürlüğümüzün yönetimine devredilen EXPO 2016 Antalya’yı maksimum düzeyde birlikte canlandıracağız” dedi.
 
317 personel çalışıyor
 
Bakanlık 1 yıl süreli işçi alımı ihalesini 16 Kasım tarihinde gerçekleştirmiş ve temizlik, danışma, şoför, güvenlik dahil 317 personel işe başlamıştı.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )