Uzun süreden beri hergün yeni bir konuyla güneme gelen Mardan Palace bu kez maaş alamayan çalışanların eylemiyle gündemde....

 
Antalya’daki Mardan Palace’ın  işletmecisinin iflasının ardından işlerine son verilen işçiler, 6 aylık maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. Yaklaşık bin işçinin alacaklarının 16 milyon TL'yi bulduğu belirtildi.

Borçları nedeniyle hacizlik olan ve Halk Bankası’na satılan, Antalya Kundu’daki Mardanh Palace  otelinin yaklaşık bine yakın personelinin 19 Aralık 2017’de işlerine son verildi.
 
Bu işçilerinden 50-60 kişi , 6 ay geçmesine rağmen içeride kalan 6 aylık maaşları ve kıdem tazminatlarının ödenmediği gerekçesiyle otel önünde bir araya geldi.

 

 
Grup adına açıklama yapan Ali Kalander, 19 Aralık 2017 tarihinde otelin iflas ettiği ve tüm işçilerin işine son verildiğinin kendilerine tebliğ edildiğini söyledi.
 
16 milyon işçi alacağı
 
Avukat Nuray Erten ise otelin işlerini yapan özel bir şirketin iflas ettirildiğini ileri sürerek, işçi alacaklarının ödenmemesinin kolay yolunun bulunduğunu söyledi.
 
İşçilerin tazminat ve ücret alacaklarının peşinden koştuğunu ifade eden Erten, bu alacakların toplamının 16 milyona yakın olduğunu söyledi.
 
Ön büro müdürü Canan Filiz, ücretlerin ödenmesini bir süre beklemelerine rağmen bir gelişme yaşanmadığından yakındı.

Bir süre alkışlı protesto yapan işçiler olaysız ayrıldı.

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )