1 Haziran'a kadar devam edecek forumda katılımcılara seslenen KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 'Turizmin en önemli farklılıklardan olan düğün organizasyonu en özel turizm çeşitlerinden biridir. Bunu bütün dünya bildiği gibi bizlerde biliyoruz' dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 3.ncüsü bu yıl Antalya’da yapılmakta olan International MICE& Wedding Forum (IMWF) Belek’te Titanic Golf Belek’ de devam ediyor
 
1 Haziran’ a kadar devam edecek forumda 60 ülkeden 300’ün üzerinde acente ve bu acentelerle görüşmeye gelen, 50’nin üzerinde, otel, havayolu şirketi ve sektör tedarikçisi ve yöneticisini bir araya geliyor.
 

 
Düğün turizmi ve KKTC
 
Foruma katılan KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, '“Düğün turizmi için KKTC tarihi ve otelleri ile en uygun yerlerden biri olduğunu” belirterek ''Turizmin en önemli farklılıklardan olan düğün organizasyonu en özel turizm çeşitlerinden biridir. Bunu bütün dünya bildiği gibi bizlerde biliyoruz” dedi.
 
 
Vali Karaloğlu: Bu organizasyona önem veriyoruz
 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu da yaptığı konuşmada, MICE & Wedding organizasyonuna çok önem verdiklerini belirterek şunları söyledi:
 
“ Antalya uygun 630 kilometre sahili, 404 5 yıldızlı oteli, toplamda 1000 oteli, 54 sporun yapılabileceği salonları ile gerçek bir turizm şehridir. Antalya'nın kongre ve fuar konularında çok büyük tecrübesi var. Bu şehir G-20'yi, dışişleri Bakanları toplantısını, Expo'yu, dünya golf turnuvası gibi gerçekten dünyanın çeşitli yerlerinden katılımın olduğu organizasyonları yaptık ve bunları yapma konusunda çok büyük kapasitesi var. Biz sahip olduğumuz bu olanakları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu nedenle MICE & Wedding organizasyonuna çok önem veriyoruz. Belek bölgesi 50 5 yıldızlı ve dünyanın en güzel otellerini bulunduğu bir lokasyondur. Tarihi ve kültürel değeri ile dünyada bulunmaz bir destinasyondur. 2018 yılını Perge yılı ilan ettik. Perge bu otele 15 kilometre uzaklıkta. Sizlerin mutlaka Perge'yi ziyaret etmesini ve görmesini arzu ediyoruz.”
 
Sabbas  Joseph :Sektörle buluşturan etkinlik
 
Forumda konuşan Wizcraft International Management kurucusu ve yöneticisi Wiz Sabbas  Joseph de: Bu sektörde çalışan hepimiz böyle bir etkinliğin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. 60’dan fazla ülkeden bu kadar profesyoneli Antalya’da buluşturduğu için IMWF’ye çok teşekkür ederim.’’ dedi. Gerçekleşen etkinliğin ekonomik bir köprü olacağını da belirten Joseph, IMFW’nin tamamen kendine özgü bir konsept ve büyük bir fırsat olduğunu vurguladı. Kendi sektör tecrübelerini de paylaşan Sabbas Joseph; Hindistan etkinlik sektöründeki gelişim ve değişimleri paylaştı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )