Foruma katılan organizasyon firmaları arasında dünyanın büyük düğün organizasyonu gerçekleştirenlerden olimpiyat organize edenlere kadar dünya çapında etkinlikler düzenleyenler var 
 

Bu yıl 3.üncüsü düzenlenen International MICE &Wedding Forum (IMWF) Antalya Belek’teki TitanicDeluxe Golf  Resort’te başladı.
 
 
Dört gün sürecek forum kapsamında 60 ülkeden 300’ün üzerinde acente ve bu acentelerle görüşmeye gelen, 50’nin üzerinde, otel, havayolu şirketi ve sektör tedarikçisi ve yöneticisini bir araya gelecek.
 
 
 

 
Forum öncesi düzenlenen basın toplantısında dünyada 1 trilyon dolara ulaşan  MICE ve düğün organizasyonu pazarında Türkiye’nin payının arttığı belirtildi.
 
Basın toplantısına Hindistan, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Almanya gibi ülkelerden gelen basın mensupları da katıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"Ülkemiz için önemli buluşma"
 
Basın toplantısında konuşan IMWF Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy; ‘60 ülkeden 300 üzerinde acenteyi 4 gün boyunca Antalya’ da ağırlayacağız. IMWF ile ülkemiz için çok önemli bir buluşma gerçekleşiyor” dedi.
 
1 trilyon dolarlık pazar
 
Inventum Global Yönetici Ortağı ve IMWF Yönetici Ortağı Bünyat  Özpak ise; “Hayalini kurduğumuz bir organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Düğün organizasyonu gerçekleştiren önemli acenteleri ağırlıyoruz. Bu acentelerin arasında; olimpiyatlardan 75 milyon dolarlık eventlere kadar dünya çapında etkinlikleri düzenleyen önemli acenteler yer alıyor. Dünyada bu sektör 1 trilyon dolarlık pazar payına sahip. MICE bu pazarın 700 milyar dolarını karşılarken düğünler ise 300 milyon dolarını karşılıyor. Bizde bu pazar payını arttırmak için Singapur, Kore, Arjantin, Brezilya, Amerika, Japonya, İngiltere gibi dünyanın en büyük acentelerini Türkiye’nin en önemli sektörel firmalarıyla buluşturmak için Antalya’ ya getirdik. Biz acente yöneticilerine ülkemizin etkinlikler yaptıkları diğer ülkelerden çok daha ileride olduğunu göstereceğiz. Yaptıkları yüksek bütçeli işleri rahatlıkla ülkemizde de yapabileceklerini anlatacağız. ” diye konuştu.
 
"Referans olacak"
 
Inventum Global Yönetici Ortağı ve IMWF Yönetici Ortağı Asil Akar da “IMWF’u her geçen sene daha da büyütmeyi arzu ediyoruz. Ülkemiz içinde turizm ve ekonomi anlamında önemli katkılar sağlayan forum daha büyük uluslararası düğün ve MICE organizasyonlarına ev sahipliği yaptırmaya devam edecek”  dedi.
 
Etkinliğin ana sponsorlarındanTitanic Deluxe Golf Belek Pazarlama Müdürü Yeşim Gülcegün ise uluslararası boyutta ki bu büyük foruma ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını söyledi.
 
Türk Hava Yolları ve Titanic Otelleri sponsorluğunda gerçekleşecek olan International MICE &WeddingForum, 29 Mayıs Salı günü KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )