Avrupa seyahat pazarını en büyük grubu uluslararası alanda yaşanan gelişmeler doğrultusunda otelcilik ve denizciliğin ağırlık kazanacağı yeni yapılanmaya gidiyor

 
Yeniden yapılanmaya gitme kararı alan TUI, şu anda tur operatörü ağırlık  görünüm ve yapısını  otelcilik ve denizcilik operasyonları ağırlıklı hale getirecek
 
Şirketin CEO'su Fritz Joussen, ''Bir önceki organizasyon yapımız TUI AG'nin TUI Travel bünyesine katılmasıyla oluşan yapıydı. Şimdi, daha dijital, daha çevik, daha küresel ve gelecekte daha fazla büyümeyi hedefleyen bir yapıya geçiyoruz.'' dedi.  
 

Tur operatörleri bir çatı altında toplanacak
 
Yeni yapılanmaya göre, dünyanın değişik ülkelerinde TUI'nin sahip olduğu tur operatörleri Market & Airlines çatısı altında toplanacak Yönetim Kurulu Üyesi David Burling tarafından yönetilecek. Buna ek olarak, Burling'in sorumluluğu altında olan İngiltere, İrlanda, Kanada ve Rusya'nın yanına, TUI Almanya, Avusturya, İsviçre ve Polonya da eklenecek.
 
Fritz Joussen'in sorumluluğunda olan Fransa, Belçika ve Hollanda için ise Markets & Airlines yapılanması için ikinci bir raporlama sistemi oluşturulacak.
 
Havayolları da tek çatı altında toplanacak
 
Tüm pazarların hava yollarının tek çatı altında toplanmasının TUI'nin ulusal ayakları arasındaki iş birliğini ve koordinasyonu güçlendireceği ifade ediliyor. TUI, dağıtım, pazarlama ve pazar inovasyonlarında daha fazla sinerji yaratarak, başarılı lokal modellerin küresel stratejiye uyarlamayı hedefliyor.
 
Ebel’in yeni görevi
 
Daha önce merkez Avrupa sorumlusu olarak görev yapan Sebastian Ebel, bundan böyle 'Hotels & Resorts, Cruises & Destination Experiences' biriminin sorumluluğunu üstlenecek. Ebel, TUI Blue, RIU, Robinson ve TUI Magic Life'tan sorumlu olmanın yanında, TUI Sensimar, TUI Sensatori ve TUI Family Life'ın yönetimini de üstlenecek. Ebel ayrıca, küresel otel satın alma sorumluluğunu da üstlenecek.
 
Havacılığın başında Jarvis olacak
 
TUI yönetim kurulu üyelerinden Kenton Jarvis, şirketin Havacılık CEO'su olarak görev yapacak ve raporlarını David Burling'e sunacak. Daha önce yatırımcı ilişkileri grup direktörü olarak görev yapan Peter Krüger, bundan böyle stratejiden de sorumlu olacak ve grubun yürütme komitesine katılacak.
Homan ayrılacak
 
TUI'de 23 yıldır görev yapan ve son olarak strateji ve havacılıktan sorumlu yürütme kurulu üyesi olan Henrik Homann ise şirketten ayrılacak. Homann'ın, şirketteki yeni organizasyonun tam olarak hayata geçmesinin ardından ayrılacağı ifade edildi.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )