Avro ile para kazananlar için, en ucuz tatil yapılabilecek üç ülke; Türkiye Bulgaristan ve Romanya

 
Döviz fiyatlarındaki artaş bu para birimini kullananların tatkil için gidecekleri ülke tercihini etkiliyor.
 
Avro kullananların en ucuz tatile gidebilecekleri ilk üç ülkeden biri de Türkiye, Avro’cular için ucuz tatil yapılabilecek diğer iki ülke de Bulgaristan ve Romanya.
 
Buna karşılık Avro kazananlar için en pahalı ülke İsviçre.
 
Uzun menzilli tatili tercih edenlerin de yüzü gülüyor bu yıl. ABD, Meksika, Avustralya ve Japonya da Avro kazananlar için uygun fiyatlı sayılır.
 
Hırvatistan, Portekiz ve Yunanistan „avantajlı”
 
Hırvatistan´da 100 Euro için mal ve hizmet alan tatilci, kendi ülkesinde 153 Euro tutacak mal ve hizmet alıyor, yani, mal ve hizmetler daha ucuz oluyor. Bu durum İspanya´da da öyle. Orada tatilci 100 Euro için 131 Euroluk mal alabiliyor. İtalya´da bile Orta Avrupalı için 100 Euro´nun değeri 108 Avro´dur.
 
Macaristan´da 100 Avro´nun alım gücü 165 Avro´yu buluyor, Çek Cumhuriyeti´nde 164, Polonya´da 154 ve Slovakya´da da 144 Euro.
Orta Avrupalı tatilci için en uygun fiyatlı ülke Bulgaristan. Orada harcadığı 100 Euro kendi ülkesindeki fiyatlara göre 213 Euroluk mal ve hizmet getiriyor.
 
Türkiye´de TL Dolara ve Avroya göre hızla değer kaybettiği için tatilci artık 100 Euro için 196 Euroluk mal ve hizmet alabiliyor. Bu değer bir yıl önce 167 idi…
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )