Özelleştirme İdaresi, 1967'de açılan Türkiye'nin ilk tatil köyü 10 yıldır kapalı. Özelleştirme İdaresi tesisi 49 yıllığına kiraya verecek. Kiralamak isteyenler 20 Temmuz'a kadar başvuru yapabilir. 
 
1967'de hizmete açılan Fransız Tatil Köyü yeniden açılıyor 10yıl önce kapanan Türkiye'nin ilk tatil köylerinden Foça Fransız Tatil Köyü, yeniden turizme kazandırılması amacıyla ihaleyle 49 yıllığına kiralanacak.
 
AKP Genel Başkanı Yadıması Hamza Dağ, 2005 yılından itibaren kapalı olan tatil köyü ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Özelleştirme idaresi Başkanlığı yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuçlandığını söyledi.
 
Dağ, "Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ihale tekliflerini alacak. Tesisi 49 yıllığına kiralamak isteyen işletmeciler, 20 Temmuz 2018'e kadar başvuru yapabilir.
 
1967'de hizmete açılan Fransız Tatil Köyü'nün ülke turizmi açısından tarihi bir özelliği olduğuna işaret eden Dağ, izmir'in gelişmesi ve büyümesi için her türlü katkıyı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )