Akra Hotels'in açık hava alanında gerçekleşen konser için Yasmin Levy; 'Akdeniz'in kıyısında böyle bir yerde, ilk kez böyle bir konser veriyorum. Hayatımın en önemli gecelerinden birini yaşadım. Seyirci çok sıcaktı.' dedi.
 
Caz ve klasik müziğin dünyaca ünlü isimlerini Antalya’da buluşturan Akra Caz Festivali,  Yasmin Levy konseri ile başladı. Dinleyenleri İspanyol şarkılarından Sefarad müziğine uzanan geniş bir coğrafyada yolculuğa çıkaran Yasmin Levy,  büyüleyici sesiyle hayranlık uyandırırken, sahne performansıyla da beğeni topladı.
 
Gecede ayrıca Akra Jazz Band ile birlikte  Türkiye'nin önde gelen müzisyenlerinden trompetçi İmer Demirer ve saksafoncu Serhan Erkol  sahne aldı.
 
 
Yasmin Levy “ Akdeniz’in kıyısında konser vermek harikaydı”
 
Türkiye’ye her geldiğinde kendini evinde hissettiğini söyleyen Yasmin Levy; “Akdeniz’in kıyısında böyle bir yerde, ilk kez böyle bir konser veriyorum. Benim için gerçekten çok heyecan verici bir deneyimdi. Ve bu gecede farklı bir enerji vardı. Hayatımın en önemli gecelerinden birini yaşadım. Seyirci çok sıcaktı.“ dedi.
 
Festival  Electro Deluxe ile devam edecek
 
Bu yıl Antalya'da ilki gerçekleşen festival; modern ve klasik cazın yanı sıra; caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkacak. 02-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Akra Hotels'de gerçekleşecek olan Antalya Akra Caz Festivali’nin bir sonraki konuğu; funk, soul , hiphop ve elektro müziği, caz müzikle birleştiren Fransız grup Electro Deluxe olacak. Thomas Faure (saksafon), Gaël Cadoux (piyano), Arnaud Renaville (vurmalılar), Jérémie Coke (bas), Vincent Payen (trompet), Bertrand Luzignant (trombon) ve vokalde James Copley'den oluşan grup; 4 Mayıs Cuma akşamı saat 20:30‘da Akra Hotels’de sahne alacak.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )