12 Mayıs'a kadar sürecek olan festivalin ilk konuğu Yasmin Levy olacak.Dünyaca ünlü bestecimiz ve piyanist Fazıl Say da 9 Mayıs'ta 'İlk Şarkılar' ve son albümü 'Güz Şarkıları' konseriyle izleyicilerle buluşacak. 
 
Antalya'da ilki gerçekleşecek Akra Caz Festivali bugün başlıyor.
 
2-12 Mayıs tarihleri arasında Akra Hotels Antalya’nın bahçesine kurulacak açık hava sahnesinde, gerçekleşecek Festival özel gecelerinden biri de 5 Mayıs Cumartesi akşamı gerçekleşecek olan; Çıplak Ayaklı Diva olarak hafızalarda iz bırakan Grammy ödüllü efsane isim Cesaria Évora’nın anısına düzenlenen “Cesaria Évora Gecesi” olacak.
 
Fazıl Say'ın İlk Şarkıları & Güz Şarkıları Aynı Sahnede...
 
Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say'ın; Türk edebiyatının unutulmaz şairlerinin şiirlerini besteleyerek yaptığı şarkı albümlerinden ilki olan “İlk Şarkılar” ve son albümü “Güz Şarkıları” harika bir konserle, 9 Mayıs Çarşamba akşamı izleyici ile buluşacak.
 
Festivalde, 11 Mayıs Cuma akşamı ise cazın Türkiye'deki usta isimleri aynı sahnede buluşacak.
Festival; 12 Mayıs Cumartesi akşamı, Küba, Porto Rico, Akdeniz ve Fransız ritimlerini cazla harmanlayarak bir enerji yakalayan Fransız şarkıcı Dany Brillant konseri ile sona erecek.
 
Jazz talk söyleşileri
 
Festival, sanatseverlere sunacağı müzikal şölenin yanı sıra, 3 Mayıs Perşembe günü saat 17:30’da Akra Hotels’de gerçekleşecek olan “Akra Jazz Talks” söyleşisine de ev sahipliği yapacak.
 
Yekta Kopan moderatörlüğünde düzenlenecek olan “Şehir – Caz – Festival” temalı söyleşide Görgün Taner, Selçuk Yöntem ve Şenay Lambaoğlu kente kültür & sanat festivallerinin katkısını tartışacak. Halka açık olan söyleşiye katılımın ücretsiz olduğu bildirildi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )