Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, diğer kruvaziyer firmaları Türkiye'yi rotalarından çıkartırken Celestyal'ın Türkiye'yi homeport (ana liman) olarak ilan ettiğini, İstanbul ve Çanakkale'yi programa dahil ettiğini söyledi.
 
Kruvaziyer firmaları Türkiye’yi  gemilerinin rotasından çıkartırken, Celestyal Cruises, Türkiye'yi homeport (ana liman) olarak ilan ettikten sonra  2019 programına İstanbul ve Çanakkale’yi ekledi.
 
Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, gemilerinin yılda 120'den fazla kez uğradığı Kuşadası'nın yanı sıra İstanbul ve Çanakkale'nin 2019 rotasına eklendiğini söyledi.                          
 
Kuşadası çıkışlı, Patnıos, Rodos, Girit, Santorini, Atina ve Mikanos'u kapsayan turların büyük ilgi gördüğünü söyleyen Alnıtemiz,bu yıl müşteri sayısında yüzde 30'un üzerinde artış beklediklerini belirtiyor.
 
2015'ten beri Türkiye pazarını kapsayan turların beklenenden büyük ilgi gördüğünü söyleyen Özgü Alnıtemiz kruvaziyer pazarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken şunları söyledi:
 
"Terör olayları sonrası büyük kruvaziyer firmaları gemilerini bir bir Türkiye limanlarından çekerken Celestyal Cruises, Türk pazarına olan inancını kaybetmeyen tek firmaydı. Celestyal Cruises.Türkiye'yi homeport (ana liman) olarak ilan ettiği 2016 yılında 165, geçtiğimiz yıl 120 kez Türkiye limanlarına uğrak yaptı. Celestyal Cruises bu sezon da Ege sularında turlar yapaıı 3 gemisi ile Ekim ayı sonuna kadar yaklaşık 100 kez Kuşadası Limanı'ııa yanaşacak. Önümüzdeki sezon İstanbul ve Çanakkale programa dahil olacak.
Filomuzun en büyük gemilerinden Crystal, İstanbul'da 1 gün demirleyecek. Sonraki liman Çanakkale olacak. Yolculara Gelibolu yarımadasını gezdireceğiz. İstanbul ve Çanakkale limanlarımızı da kapsayan turlarımız 2019 Ekim ve Kasım aylarında yapılacak. 5 ay sonra 2020'nin ilk cruise gemisi olarak İstanbul'a bu kez daha erken, Nisan ayında geleceğiz."

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )