Bir süreden beri peş peşe alımlar yaparak büyümeye devam eden Marriott, iki yıl önce satın aldığı Sheraton'dan sonra bu kez Hyatt'ın sahibi ILG'yi 4.7 milyar dolara satın aldı...
 
Marriot, 2 yıl önce Sheraton(Starwood) satın almasının ardından bu kez de Hyatt'ın sahibi ILG'yı 4.7 milyar dolar karşılığında satın aldı. Toplam 108 tesise ulaşacak yeni grubun Türkiye'de de toplam 13 oteli var.
 
Habertürk Gazetesi’nden Alper Öcal’ın haberine göre Marriott Otel Grubu, yaklaşık 4.7 milyar değerinde hisse senedi ve nakit karşılığında rakibi ILG'yi alarak dünyanın en büyük otelcilik markalarından birini yaratmaya hazırlanıyor.
 
 
2 yıl önce de 12 milyar dolar karşılığında Sheraton otelleriyle bilinen Starwood'u satın alan Marriott, böylelikle toplam 108 tesise ulaşacak ve Hilton ile Wyndham grupları başta olmak üzere rakipleri karşısında öne geçmeye çalışacak.
 
ILG bünyesinde Hyatt, Sheraton Vacation Club ve Westin gibi dev markalar da bulunuyor. Hyatt'ın İstanbul'da 6 oteli, Sheraton'un da Türkiye genelinde 7 oteli var. Marriott'un bilinen markaları ise Marriott, Ritz-Carlton, St. Regis, W Hotels ve Residence Inn.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )