Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Akdeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Hakan Şahin, tatil planlaması seçim gününe denk gelen tatilcilere güvence verdi...

 
Seyahat acenteleri ve otelciler, daha önce rezervasyon yapan kişilerin erken seçim nedeniyle tarihleri değiştirme ya da iptal etme durumunda yurttaşların mağdur edilmeyeceğini söyledi.  
Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Dr. Erkan Yağcı " "Erken seçim büyük ölçüde iç turizmi etkileyecek. Biz de bununla ilgili gerekli önlemlerimizi aldık. Çünkü oy kullanmak vatandaşlık hakkı. Elbette iptaller nedeniyle dönem kayması yaşanacak. Ama bunun ne kaliteye ne de turizm hedeflerimize etki etmeyeceğini düşünüyoruz" dedi.
 
TÜRSAB Akdeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Hakan Şahin de, Rezervasyon değişikliklerinde tüketiciyi mağdur eden uygulamaların olmayacağını belirterek "Türk Hava Yolları başta olmak üzere birçok havayolu şirketi gerekli çalışmaları yaptı. Bize bağlı tesislerde de hummalı bir çalışma var. Yine de zorluk yaşayan tüketicilerimiz birliğimize ulaşarak şikâyetlerini iletebilir" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )