Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak'taki otelcilerin kurduğu Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği ( ZAFTODER) TÜROFED'e katılacak.

 
 
Kurtuluş ve Cumhuriyet’in kuruluşunda önemli bir yer tutan Zafer Bölgesi’ni oluşturan Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak’taki otelciler güçlerini birleştirerek kısa ıda ZAFTODER) olan  Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği’ni kurdu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TÜROFED’e katılacaklar
 
ZAFTODER Kurucu Başkanı aynı zamanda İkbal Termal Hotel Genel Müdürü Ali Gümüşhan, derneğin kuruluş amacı ve hedeflerini Kerem Köfteoğlu’na anlattı. 
 
ZAFTODER Kurucu Başkanı Ali Gümüşhan, derneğin kuruluşunun ilginç bir rastlantı sonucu Sevgililer Günü’nün kutlandığı 14 Şubat’a denk geldiğini anımsatıp şu bilgileri verdi: “Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak illeri Milli Kurtuluş mücadelesinde önemli bir rol oynadılar. Bu yüzden burası artık ‘Zafer Bölgesi’ olarak anılıyor. Bölgedeki dokuz termal otelin genel müdürü olarak ülkemizin kaderini değiştiren Zafer ruhundan esinlenerek 2,5 ay önce Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği’ni kurduk. Kurucu otellerin yatak kapasitesi toplamda 6 bine ulaşıyor. Bölgemizdeki yatak kapasitesi ise 24 bini aşıyor. Önümüzdeki dönemde turistik otel ve işletmecilerden üye sayımızı 50’ye çıkarıp Türkiye Otelciler Federasyonu’na (TÜROFED) katılmayı hedefliyoruz.
 
Genel kurul 6 ay sonra
 
ZAFTODER’in dokuz otel genel müdüründen oluşan kurucular yönetiyor. Yasa gereği altı ay içinde ilk genel kurulun yapılması gerekiyor. Genel kurulda üyelerin oylarıyla belirlenecek olan yeni yönetim, derneğin tüzüğüne uygun olarak, kamu ve özel sektörle işbirliği halinde Zafer bölgesini Türkiye’de etkin tanıtma çalışmalarına hız verecek. Bu noktada girişimci, yatırımcı ve yöneticileri bir araya getirip, ortak akılla bazı çalışmaları organize edecek. Bu çalışmalar arasında: Kurs, seminer, panel gibi eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, bölgeye ilişkin merkezi bilgi, belge, dokümantasyonları oluşturup, yayınlar çıkarılacak. Söz konusu çalışmaların hepsinin de turizmden ekmek yiyen tüm kurum ve kuruluşların desteğiyle yapılması planlanıyor.
 
ZAFTODER kurucuları
Ali Ulvi Gümüşhan- İkbal Thermal Hotel
 Ümit Celal Uysal - Korel Thermal Hotel
Cenker Yılmaz- NG Hotel Afyon
Ünal Özgen- Akrones Hotel
Emrah Esen- Oruçoğlu Thermal Hotel
Vahap Kayadan- Budan Thermal Hotel
 Ahmet Yavuz- Sandıklı Park Hotel
Muzaffer Aktar- Safran Thermal Hotel
Süleyman Çınaroğlu- Özgül Thermal Tatil Köyü
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )