Delphin Otelleri sahiplerinden gözaltına alınanlardan Ufuk Cömertoğlu serbest bırakılırken Alper ve Mine Cömertoğlu tutuklandı...

Antalya ve Alanya'daki Delphin otellerinin sahibi olan Cömertoğlu ailesinden FETÖ ile ilişki iddiasıyla gözaltına alınanlardan Ufuk ve Egemen Cömertoğlu adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken Alper ve Mine Cömertoğlu tutuklandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan Alper Cömertoğlu, Ufuk Cömertoğlu, Mine Cömertoğlu ve Egemen Cömertoğlu hâkim karşısına çıktı.

Yapılan ilk duruşmada Alper, Mine Cömertoğlu tutuklanırken, Ufuk ve Egemen Cömertoğlu adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Tutuklanan Mine Cömertoğlu’nun FETÖ’nün ana finansörlerinden firari işadamı ve Koza-İpek Holding’in sahibi Akın İpek’in yeğeni olduğu ileri sürülüyor.

Tutuklanan Alper Cömertoğlu’nun ise 667 sayılı KHK ile kapatılan Antalya Girişimci İş Adamları (AGİT) Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğu, adli kontrol şartı ile serbest kalan Ufuk Cömertoğlu’nun FETÖ ile ilişkilendirilen bazı şirketlerde ortaklığı olduğu kaydediliyor.

Ufuk ve Alper Cömertoğlu Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2016 yılında yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında yine gözaltına alınmış 13 gün sonra serbest kalmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )