Anatolia Turizm Akademisi tarafından bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması ödülleri, Er Yatırım'ın ana sponsorluğunda Four Points By Sheraton İzmir'de, sahiplerini buldu.


Bu yılki teması ‘’Dünden Bugüne Tatillerin Değişimi’’ olan 9. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na, 62 ülkeden 584 sanatçı yarattıkları toplam 1101 karikatür ile yarışmaya başvurdu. 2009 yılından bu yana her yıl düzenlenen yarışma, dünyadaki tek turizm karikatür yarışması olarak biliniyor.

Er Yatırım, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Four Points by Sheraton İzmir’in destekleriyle 26 Nisan 2018, Perşembe günü, Four Points by Sheraton İzmir otelinde gerçekleşen ödül töreni öncesi özel oluşturulan jüri tarafından elemeler gerçekleştirildi.

Birincilik ödülü İran’dan Zahra Omidi'nin

Gerçekleştirilen elemelerin ardından, ''Gençler’’ ve ‘’Yetişkinler’’ kategorisinde ödüller sahiplerine takdim edildi. ‘’Gençler’’ kategorisinde Birincilik Ödülü’nü ödülünü İran’dan Zahra Omidi kazanırken, ‘’Yetişkinler’’ kategorisinde Birincilik Ödülü İranlı karikütür sanatçısı Mohsen Zarifian kazandı.

İstanbul ve İzmir’den gelen özel davetliler ve dünyanın dört bir yanından katılan yarışmacıların ağırlandığı ödül töreninde, Prof. Dr. Nazmi Kozak (Anadolu Üniversitesi) ve yarışmanın ana sponsoru ER Yatırım’ın Genel Müdürü
Ferzan Çelikkanat değerli açıklamalarda bulundular.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Ferzan Çelikkanat, birincilik Ödülü’nü kazanan İran’dan Zahra Omidi plaket verdi

Turizm yalnızca ticari bir alan değil

Yarışmanın ana sponsoru ER Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, “Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na gönderilen eserler, karikatür sanatçılarının turizmi yalnızca ticari bir alan olarak görmediklerini, turizmin sosyal, kültürel ve çevresel etkileri ve ilişkileri bağlamında yaklaştıklarını gösteriyor” sözleri ile Turizm Karikatürleri Yarışması’nın yalnızca turizm sektörü için değil geniş bir yelpazeye hitap ettiğinden bahsetti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Yarışmanın Koordinatörü, Anatolia Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nazmi KOZAK ise Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın dokuz yıldır düzenlendiğini ve dünyada karikatür camiasında Türkiye’nin sanat yönüyle tanınmasına önemli katkılarda bulunduğunu söyleyerek Turizm Karikatürleri Yarışması’nın Türkiye’deki sanat yönüne dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )