Alanya Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Festivali'ne Litvanya, Polonya ve Finlandiya, Rusya. Kazakistan ve Azerbaycan'dan gelen öğrenciler dans gösterileri yaptı. Alanya Belediye Başkanı Adem Yücel, festivalin gelecek yıllarda devam edeceğini söyledi...


Dünya’da çocuklara yönelik kutlanan tek bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Alanya’da bir hafta sürecek etkinliklerle kutlanmaya başladı. 29 Nisan tarihine kadar sürecek çocuk festivaline Alanya ve çevresindeki illerden ve yabancı ülkelerden gelen çocuklarla da katılınca festival uluslararası bir havaya büründü.

Festival için Alanya’ya gelenLitvanya, Polonya ve Finlandiya, Rusya. Kazakistan, Azerbaycanlı öğrenciler dans gösterileri yaptı. Alanya Belediye Başkanı Adem Yücel, festivalin gelecek yıllarda dadevam edeceğini vurgulayarak “Alanya Uluslararası Çocuk Festivalimizhem eğitici hem de keyifli bir festival oldu. Bu yıl ilkinidüzenlediğimiz festivali, gelecek yıllarda da çıtasını yükselterek devam ettireceğiz“dedi. Festivalde ayrıca kitap fuarı de açıldı. Çocuklar ve aileleri, kitap fuarına ilk gündenyoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler kendilerine önceden dağıtılan kumbaralarda biriktirdikleriparalarla fuardan istedikleri kitapları aldı. 22 yayınevinin yer aldığı kitap fuarında ayrıca 19 çocuk kitap yazarı da çocuklarla buluştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )