İnnvista Genel Müdürü ve POYD Yönetim Kurulu Üyesi Ülkay Atmaca bütün pazarlarda işlerin iyi gittiğini, bunun da bu düzeyde hizmet kalitesinin bu fiyatlarla başka yerde olmasasından kaynaklandığını söyledi.

Antalya Belek’teki İnnvista Resort Genel Müdürü ve kısa adı POYD olan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ülkay Atmaca, Türkiye’nin turizmde iyi başladığı 2018’de her pazarda olumlu gelişmeler yaşandığını söyledi.Atmaca, Belek’te mayıs ve haziran ayları için otellerde yer yok denecek durum olduğunu belirterek rezervasyonlardan temmuz ağustos sonuna kadar dolulukların iyi olduğunun göründüğünü söyledi.

Özellikle İngiltere pazarında ciddi artışlar olduğuna işaret eden Atmaca, “Avrupa pazarında ciddi artışlar var. Özellikle Almanya’da gelişmeler gayet pozitif. Şu anda Türkiye genelinde eksiye giden bir pazarın olmadığını düşünüyorum” dedi.

Avrupalı turistin dönüşündeki ana etkenin yüksek hizmet kalitesine karşyılık ucuz filyatların önemli rol oynadığını söyleyen Atmaca, ‘Türkiye yerine başka destinasyonları tercih edenler gittikleri yerde ödedikleri yüksek fiyata rağmen Türkiye’deki düzeyde hizmeti alamadıkları için tekrar bize döndüğünü söyledi.

Ülkay Atmaca “İddia ediyorum, Türkiye, tesis, servis ve hizmet kalitesi ile bir numaradır. Bu fiyatla bu kaliteyi verebilecek rakibimiz yok.” dedi.
 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )