Thomas Cook Ürün ve Operasyon Müdürü Chris Mottershead, "Geçen seneye kıyasla bu sene Türkiye rezervasyonlarında dikkat değer bir artış görüyoruz" dedi.
İngiltere merkezli, Avrupa'nın ikinci büyük seyahat şirketler grubu Thomas Cook, 2018 yılı içinde Türkiye'ye bu zamana kadar yapılan paket tur rezervasyonlarında geçen yıla kıyasla yüzde 84 artış kaydedildiğini duyurdu.

Thomas Cook yönetimi, şu ana kadar İngiltere'den yapılan rezervasyonlarda İspanya'nın birinci, Yunanistan'ın ikinci, Türkiye'nin üçüncü, ABD'nin dördüncü ve Karayiplerin beşinci sırada olduğunu açıkladı.

Türkiye'nin uygun fiyatlama karşılığında kaliteli, herşey dahil paketleri nedeniyle İngiliz aileler tarafından tercih edildiği belirtilen açıklamada, Türkiye'ye yapılan paket tatil rezervasyonlarının yüzde 61'ini ailelerin oluşturduğu bildirildi. Açıklamada, “Türkiye şu anda rezervasyonlarda üçüncü sırada. Ama aslında hali hazırda Türkiye'de paket tatiller, İspanya ve Kanarya Adalarının toplamından daha fazla satıyor" denildi.

Thomas Cook Ürün ve Operasyon Müdürü Chris Mottershead, "Şu ana kadar yaz için yapılan rezervasyonlarda Türkiye üstünlüğü göze çarpan destinasyon. Geçen seneye kıyasla bu sene Türkiye rezervasyonlarında dikkate değer bir artış görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kuzey Afrika ve Doğu Akdeniz ülkelerine bu yıl yapılan rezervasyonlarda da artış görüldüğü belirtilirken, Mısır için yapılan tatil rezervasyonlarında geçen yıla kıyasla yüzde 89'luk artış olduğu bildirildi.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )