Avrupa Birliği istatistik ofisi Eurostat'ın verilerine göre turizmde kadın çalışan ve sektörde kadın yönetici sayısı artıyor. Türkiye'de de turizmde kadın istihndamı yüzde 20'den yüzde 29,9'a yükseldi

 
 
 
 
 
 
 
 

 Avrupa Birliği istatistik ofisi Eurostat'ın verilerine göre turizmde kadın istihndam artıyor.Rapora göre, Türkiye turizm sektöründe kadın istihdamı, 2006 yılından bu yana yüzde 20'den yüzde 29,9'a çıktı.
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Turizmde kadın istidamı ve kadınların yöneitici kademelere gelişlerini değerlendiren Hilton Ortadoğu, Afrika ve Türkiye İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Koray Gençkul, "Kadın çalışanların, geleneksel olarak erkek egemenliğinde olan departmanlarda dahi çok geniş ve farklı pozisyonlar için uygun olduklarına inanıyoruz.
 
Örneğin, Türkiye'de bulunan büyük otellerimizin ikisini baş mühendis olarak kadın çalışanlarımız yönetiyor. Kadın liderller olarak baş mühendis arkadaşlarımızın sektörde sağlam deneyimi var ve harika bir iş çıkarıyor" dedi.
 
Gençkul, geçen yıl Hilton'un kadın Ekip Üyelerine ilham kaynağı olma çabaları Great Place to Work Enstitüsü ve Fortune Dergisi tarafından kadınların çalışabileceği en iyi 100 şirketten biri olarak gösterildiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )