TravelShop Turkey'in Türkiye'de başlatıp uluslararası alana taşıdığı B2B Workshop'larının 5'ncisi gecen hafta Arnavutluk'ta yapıldı. B2B Workshop'unun 6'ncısı da 21 Nisan'da Dubai'de yapılacak

 
TravelShop Turkey’in 6. B2B Workshop”u Dubai’deki Word Arap Travel (WTM) Fuarı ile birlikte yapılacak.
 
 
 
 
 
B2B Workshoplarını düzenleyen Travel Shop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender 96 ülkeden yüzlerce tur operatörünün bir araya geleceği buluşmaya Türkiye’den de seyahat acenteleri oteller ve havayolu şirketlerini katılmaya çağırdı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bütçe ayırmamış olsalar bile
 
Travel Shop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, kalan kısa süreyi dikkate alarak Dubai ATM’ye katılacak Türk firmaları başvurursa onları dahil edebileceklerini belirterek, “Hatta arkadaşlarımıza dedim ki bu etkinliğe bütçe ayırmamış bu nedenle katılamayacak birileri çıkarsa onları ücretsiz olarak alın. 
 
Amacımız böylesine büyük bir etkinliğin sektöre ve ülkemize daha da yararlı hale gelmesidir” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dünyanın her bölgesinden onlarca firma  ile yüz yüze görüşme
 
Buluşmanın Dubai’de yapılmasının tek başına bu ülke ye da yalnız Arap pazarı ile sınırlı olmadığını, Amerika’dan Kanada’ya Avusturalya’dan Meksika’ya, Şili, Filipinler, Hindistan, Bulgaristan, Yunanistan, Kazakistan, Hollanda, Belçika’ya kadar dünyanın her bölgesinden yüzlerce tur operatörü, otel sahip ve yöneticisi ile sektörün her alanından profesyonellerin yüz yüze görüşerek doğrudan bağlantı kurduğu bu organizasyona katılanların birebir dönüş aldıklarını söyledi
 
Bu kadar kısa sürede bu düzeye gelmiş ikinci  örnek yok
 
Organizasyon ile ilgili bilgi veren Kalender, ilk kez İstanbul’da Emit Fuarında gerçekleştirdikleri B2B Workshop’ları için şunları söyledi :
 
B2B Workshop’u bu alanda bu kadar kısa sürede böylesine büyüyüp sektöre mal olarak uluslararası nitelik kazanan ikinci bir örneği olmayan bir organizasyondur.
 
Bakanlık ve TÜRSAB var diğer kurumları da bekliyoruz
 
Kamu yönetiminden Kültür ve Turizm Bakanlığı, sektör meslek örgütlerinden de TÜRSAB bunun önemini gördü ve bizimle yakın işbirliğine girdi.
 
Dubai’de 21 Nisan’da gerçekleştireceğimiz buluşmaya bakanlık Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal katılıyor. TÜRSAB 2. Başkanı Hasan Erdem de B2B Workshop’una katılarak Türkiye adına bir sunum yapacak.
 
THY destek veriyor
 
Bu organizasyona THY ilk günden beri destek veriyor.
 
Geçen hafta Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yaptığımız Workshop’da THY Tir?n Müdürü Ertan Alpay bir sunum yaptı.
 
Arnavutluk'taki B2B Workshpop'u 
 
Tiran B2B Workshop’unu açılışını Arnavutluk Turizm ve Çevre Bakanı Blendi Klosi yaptı.
 
Sektörün konaklama kesimini temsil eden meslek örgütlerinin da bu önemli buluşmada yer almasını bekliyoruz.
 
Bu bir kişi ya da firmanın değil ülke ve sektör organizasyonudur.
 
Meslek örgütleri de üyelerine önderlik etme görevleri gereği bu işin içinde olmayı kendileri kurumsal olarak burada y.er alırken üyelerinin de katılmaya özendirip yönlendirmeli.
 
Dubai ATM'den bir gün önce
 
21 Nisan’da altıncısını Dubai’de yapacağımız B2B Workshop’u Dubai’deki Word Arap Travel (WTM) Fuarı’nın bir gün öncesi yapılacak olması iyi bir fırsat.
 
Dubai fuarına katılacak herkes bu fırsattan yararlanmalı.
 
Kalan kısa süreyi dikkate alarak Dubai ATM’ye katılacak Türk firmaları başvurursa onları dahil ederiz."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )