İki yıl önce İstanbul EMITT'te başlatılan B2B workshopları uluslararası alanda yayılıyor. Travelshop Turkey'in organize ettiği etkinlik bu kez Arnavutluk'ta gerçekleştirildi...
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 

Travelshop Turkey’in organize ettiği B2B workshoplarının 4’ncüsü Arnavutluk’un başkenti Titan’da yapıldı.
 
Türkiye’nin yanı sıra 30 değişik ülkeden 80’nin üzerinde tur operatörü, otelci, havayolu şirketinin sahip ve yöneticilerini katıldığı workshopun açılışını Arnavutluk Turizm ve Çevre Bakanı Blendi Klosi yaptı.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Bakanı Blendi Klosi yaptığı konuşmada Arnavutluk için turizmin özel bir yeri olduğunu belirterek bu etkinlik vesilesi ile ülkense gelen turizmcileri Arnavutluğu daha yakından tanımaya çağırarak “Buraya gelin ve yatırım yapın” dedi.
 
B2B Balkan Worshop’unda konuşan etkinliğin organizasyonun yapan Travelshop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, bu buluşmanın Arnavutluk kadar kendilerine yeni Pazar ve ürün arayan herkes için önemli olduğunu söyledi.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  

Kalender konuşmasında Arnavutluk’un turizmde atağa geçtiğini, bu kapsamda özellikle 4 ve 5 yıldızlı otel yatırımları için özel teşvikler getirildiğini belirterek, konuyla ilgili yapılan düzenlemeler ile yatırımcılara 10 yıl vergi muafiyeti getirildiğini, ülke genelinde yüzde 20 olan KDV’nin bu alandaki yatırımlarda yüzde 6 olarak uygulandığını söyledi.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
Workshop için gelelere yönelik Arnavutluk’un çeşitli bölgelerine fam tripler düzenlendiğini söyleyen Kalender “Bununla amacımız bu ülke potansiyelinin yerinde görülüp bilgi edinilmesini sağlamaktır” dedi.
 
Travelshop Turkey B2B workshoplarını Türkiye'de iki yıl yaptıktan sonra 3'ncüsünu KKTC'de yaptı. Arnavutluk'taki 4. workshopton sonra 5'ncisi 21 Nisan^da  Dubai'de yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )