Antalya'da 2018 yılında Perge Yılı ilan edilmesine ilişkin tanıtım toplantısı AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, Antalya Valisi Münir Karalaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in katılımıyla yapıldı.

Antalya'da 2018 yılında Perge Yılı ilan edilmesine ilişkin tanıtım toplantısı The Marmara Antalya Otel'de yapıldı.
 
Perge Yılı'nın felsefesi ve önemi; AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, Antalya Valisi Münir Karalaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in konuşmaları ile anlatıldı.

 
Dr. Yağcı: Değerlerimiz için farkındalık yaratacağız
 
Ziyaretçi sayısının arttırılmasının yanında turizmin çeşitlendirilmesinin de çok önemli olduğunu vurgulayan AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, ''Antalya'nın tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak için 2018'i Perge Yılı ilan ettik. Çalışmayla ilgili çok önemli paydaşlarımız var. Sayın valimiz Karaloğlu başkanlığında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Türel ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, kısacası herkes bu projenin gerçekleşmesinde emek sahibi" dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hedefin Antalya'ya gelen her 3 turistten birinin Perge'yi ziyaret etmesini olduğunu söyleyen Dr. Yağcı, ''Perge için bir kurumsal kimlik hazırladık. İki tane temel görselimiz ve logomuz olacak. Logodaki mavi Akdeniz'i, sarı insanları saran güneşi, turuncu yörenin öne çıkan meyvesi olan portakalı ve bej rengi de Perge Antik Kenti'nin sütunlarını ve tarihi zenginliğini temsil ediyor. Bu sene kullanacağımız logomuz bu olacak" dedi.
 
Yapılan tanıtım malzemeleri ile gelen turistlerde ve halkımıza Perge'ye yönelik bir farkındalık yaratılacağına işaret eden Dr.Yağcı, Kampanya mottosunun 'Perge'yi gördünüz mü?'' olacağını, visit Antalya gibi, visit Perge sloganını da kullanacakları söyledi.
 
2018 turizm sezonunun Perge'de açılmasına ilişkin bir karar aldıklarını da belirten Yağcı, "Mayıs ayının ilk haftasında tüm Türkiye turizm sektörünün katılacağı Perge'deki kokteylle sezonu açacağız. İlk lansmanımızı da burada yapacağız."dedi.
 
Vali Karaloğlu: Projemiz, yeniliklerin başlangıcıdır
 
Toplantıda konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Turizmi 12 aya yayma ve pazarları çeşitlendirme noktasında Perge Yılı, özellikle AKTOB liderliğinde "ete kemiğe bürünmüş" bir projedir. Antalya bir çok değeri ile benzersiz bir kent. Perge gibi değerlerin iyi kullanılması lazım. Şimdi bunlara daha fazla sahip çıkacağız."dedi. Vali devamında şunları söyledi:
"2018'in Perge Yılı ilan edilmesi konusunda sektörün büyük desteği var. Antalya'ya gelen misafirlere Perge'yi ziyaret  ettirme gibi bir amacımız var. Yıl sonunda ne kadar başarılı oluruz, onu göreceğiz. Ama bizim yola çıkarken koyduğumuz hedef her üç turistten birinin Perge'yi ziyaret etmesini sağlamak. Bunu vb yapmak durumundayız çünkü dünya ve talep değişiyor. Artık eski ezberlerle olmaz, yenilikler yapmak lazım geldiğini biliyoruz. İşte bunu büyük bir birliktelikle Perge Yılı'ndan başlatıyoruz. Bu her yıl yeni bir tema ile devam edecektir."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Türel: Projeyi herkes sahiplendi
 
2018'in Perge Yılı için açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel de Antalya Valiliği önderliğinde hayata geçen projenin sektör tarafından da sahiplenildiğine dikkat çekerek, "Belediye olarak turizme destek veriyoruz. Perge'nin tanıtılması adına gerekli desteği de vereceğiz, dahası çalışmalarımız, her yıl Antalya'nın farklı bir değerinin öne çıkarılması ile sürecek"dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )