Erciyes'e gelen Ukraynalı turist sayısındaki artış üzerine.acenteler, Kayseri'ye charter seferi başlatmaya hazırlanıyor

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ruslardan sonra Ukraynalı kayakseverler de Erciyes’e gelmeye başladı.
 
Ukrayna’dan Erciyes’e artan talep üzerine iki büyük seyahat acentesi, Kiev’den Kayseri’ye “charter uçuşları” düzenlemeyi planlıyor.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kayseri’ye olan ilgisinin her geçen sezon arttığını söyleyen Radisson Blu Hotel Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes Karaküçük, 28- 30 Mart ‘ta Kiev’de yapılan fuara katıldıklarını, standa gelen Ukraynalı seyahat acentelerinin, müşterilerinden Erciyes’te kayak için talep aldıklarını söyledi.
 
“gelen turist sayısı, fuar öncesine oranla yaklaşık 3 kat arttı ve gelenlerin tamamı kayağa geldi. Otel olarak, fuarda, 150’nin üzerinde acente ile görüşmeler gerçekleştirdik. Bunların içinde 4 tanesi Ukrayna’nın en büyük acenteleri idi. Bu sezon ‘Kayseri + Kapadokya Kültür Kayağı’ projesi kapsamında, planlanan direk charter uçuşları ile birlikte, daha fazla turisti, şehrimizde misafir etmeyi hedefliyoruz.”
 
Kayseri’de, Mayıs ayında Fam Trip organize edilmesi planlanıyor
 
Fuarın ardından, Ukraynalı seyahat acenteleri ile görüşmelerin devam ettiğini anlatan Menderes Karaküçük, “2018 – 2019 Kayak sezonu için Erciyes Kayak Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Murad Cahit Cıngı ile birlikte acentelerin yetkilileriyle görüşüyoruz. Gelecek ay içerisinde, bir Fam Trip organize etmek için çalışıyoruz. Ayrıca, bu ay içerisinde, fuarda görüştüğümüz acentalardan birinin yetkilisi, Kayseri’ye gelerek hem tesisleri gezecek, hem de charter operasyonlarını değerlendirecek. Ukrayna’nın Kayseri’ye ilgisi şu an sadece kayak turizmi açısından olsa da, diğer turizm imkanlarına da dikkatlerini çekmekteyiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )