Kongrede en iyi doktora tezi, en iyi yüksek lisans tezi, en iyi araştırma bildirisi dallarındaki çalışmalar Turizm ve Otel İşletmeciliği öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilerek ödüllendirilecek

KKTC’deki Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)’nün Anatolia Turizm Akademisi işbirilği ile 5-8 Nisan’da yapılacak "9. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi" Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Başkanlığını Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Anatolia Turizm Akademisi Başkanı Prof. Dr. Nazmi Kozak’ın yapacağı kongreye, KKTC Cumhuriyet Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı, ile DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı ve Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Hasan Kılıç de katılarak konuşma yapacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı ve Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Hasan Kılıç, kongrenin turizm ve ilgili bilim dallarında lisansüstü çalışma yapan öğrencilerin akademik gelişmelerine katkıda bulunması, aralarındaki iletişimi / etkileşimi geliştirmesi ve turizmin disiplinlerarası bir yaklaşımla incelenmesinin yaygınlaşmasına destek olması amacıyla düzenleneceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )