Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 6. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın kente hareket getirdiğini belirterek,eğlenmek, gülmek, mutlu olmak isteyen herkesi Portakal Çiçeği Karnavalı'na davet etti


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 6. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın Adana’nın markası haline geldiğini belirtierek yüzbinlerce insanı Çukurova’nın başkentinde buluşturan dev etkinliğin küresel tanıtım, sosyal, kültürel ve ekonomik kazanımlarının çok yüksek olduğunu söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak karnavala tam destek verdiklerini söyleyen Sözlü, “Adana’nın nisanı da insanı da bir başkadır. Yiğidin harman olduğu, bereketin derman olduğu yerdir Adana. Nisan ayında Adana’nın sokakları portakal çiçeği kokar. Kentimizin parklarındaki, turunç ağaçlarında saklıdır o muhteşem koku. Dalga dalga yüzünü okşar, ruhunu arındırır insanın. Her yıl sadece nisan ayında iki üç hafta süren bir mucizedir adeta…O yüzden eğlenmek, gülmek, mutlu olmak isteyen herkesi Portakal Çiçeği Karnavalı’na davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )