Antalya Büyükşehir Belediyesi, daha önce ihalesini yaptığı ancak sonrasında iptal ettiği Tünektepe'de yapılması planlanan 37 milyonluk teleferik hattı ve bağlantılı birimlerinin 29 yıllık işletme hakkı için yeniden ihaleye çıktı.


Antalya Büyükşehir Belediyesi Beydağları Sahil Milli Parkı'nda Tünektepe mevkiinde yapılması planlanan teleferik hattı ve bağlantılı birimleri için ihaleye çıktı. İhalenin kapsamı, yapım-inşaat süresi de dahil olmak üzere 29 (yirmi dokuz) yıl süreyle işletilme, Çakırlar serisi 48, Kemer Serisi 1, 2, 3 nolu bölmelerde yer alan teleferik alt, üst istasyon yeri ve teleferik hattından oluşan teleferik tesisinin 29 (yirmi dokuz) yıl süreyle işletilmesi, sahilde 6 m2 büfe, 24 m2 gölgelik ve 1.000 m2 şezlong alanından oluşan yerin işletilmesi, tüm bu işletme ve tesislerin süre sonunda Antalya Büyükşehir Belediyesine bedelsiz devredilmesi olarak açıklandı.

Daha önce 1 Şubat'ta yapılan ihaleyi, 1 milyon 660 bin liralık işletme hakkkı teklifi ile Çağdaş Mühendislik ve Aska Otomotiv ortaklığı kazanmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )