Seno Resort'un tüm hisselerini1 satın alan TUI, 30 milyon Avro yatırım yaparak tesisi TUI Sensimar konseptiyle işletecek...

TUI Group, Sarıgerme’de bulunan Seno Resort adlı tatil köyünün yüzde 50 ortağı iken tüm hisseleri satın alarak tesisin tek başına sahibi oldu.


TUI Hotels&Resorts Türkiye Yönetim Direktörü Ali Aydın, 2018-2019 kış sezonunda 136 ek odayla tesisin kapasitesini arttıracaklarını belirterek Seno Resort’un 2019 turizm sezonuna grubun üst segment konseptlerinden olan TUI Sensimar konseptiyle çalışacağını söyledi.

 
Ali Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“TUI Hotels&Resorts Türkiye Grup şirketlerinden Turcotel Turizm A.Ş.’nin %50 hissedarı olduğu German Tur Turizm A.Ş.’nin %50 oranındaki diğer tüm hisseleri grubumuz tarafından satın alınmıştır. Ülkemizde bulunan muhteşem turizm bölgelerinden bir tanesi olan Muğla /Sarıgerme’de bulunan Seno Resort adlı tesisin üst hakkı sahibi olan German Tur Turizm A.Ş., bu hisse devirleri sonucunda bir TUI Group şirketi haline gelmiştir.

Grubumuz 2018-2019 Kış sezonunda tesiste ek yatırımlar yapmayı planlamaktadır. Yapılacak 136 ek odayla otelin kapasitesi mevcut kapasitenin iki katına çıkarılacaktır. Tesis, yapılacak yatırımlar sonrasında 2019 Yaz sezonunda grubumuz üst segment konseptlerinden olan ve yetişkin çiftlere hizmet veren TUI Sensimar konseptiyle işletilecektir. Gerçekleşen hisse devrinin ve planlanan ek yatırımların TUI Group’un ülkemize olan güvenini yansıtması, ülkemize turizm sektörü ve ek istihdam sağlanması açısından büyük fayda sağlayacak olması sebebiyle oldukça mutluyuz. Grubumuz, dünyanın bilinen en büyük turizm şirketi olarak ülkemizin turizm sektörüne her açıdan katkıda bulunmaya devam edecektir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )