AKTOB'un bakanlığa sunduğu Rusya pazarı raporunda Rus TV'lerinde gösterilecek diziler çekilmesini öneriyor...

Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, Rus TV’lerinde gösterilecek diziler hazırlanmasını istedi.
AKTOB, turizmde Almanya’nın yerine geçerek lider konumuna gelen Rus pazarı için hazırladığı raporu Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sundu.


Raporda Rusya'da Türk dizilerinin ve oyuncularının geniş hayran kitlesi olduğu belirtilerek ilgi çekebilecek yeni dizi ve film çalışmalarının desteklenmesi isteniyor.

Rusya’nın 144 milyon nüfusuyla dünyanın en kalabalık 9'uncu ülkesi olduğu belirtilen raporda Rusların, en fazla turizm harcaması yapanların yaşadığı ülkeler arasında 6'ncı sırada olduğuna işaret ediliyor.

 

Sovyetler Birliği sonrasında Rusların Türkiye, özellikle AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Rusya'nın Türkiye için turizmde en önemli pazar konumunda olduğunu belirterek, son dönemlerde Rusya ile ilişkilerde gösterilen olumlu iş birliği havasının satışlara da yansıdığı, bu havanın destekleneceği 'Daha Fazla Türkiye', 'Daha Fazla Antalya' için alternatif tanıtımların özellikle sosyal medya kampanyalarıyla ilgi göreceğini söyledi.

Raporda, Rusya'da Türk dizilerinin ve oyuncularının geniş hayran kitlesi olduğuna işaret edilerek Rusların ilgisini çekebilecek yeni dizi ve film çalışmalarının desteklenmesinin bu pazarda etkili olacağı belirtiliyor.

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )