TÜRSAB eski başkanı Başaran Ulusoy ve ekibi hakkında şirketleri bilinçli olarak zarar ettirdiği gerekçesiyle dava açıldı. Tazminat davasının cezaya da dönüşebileceği belirtiliyor
 
Başaran Ulusoy, 18 yıl süreyle başında olduğu meslek örgütü TÜRSAB’a kurdurduğu şirketleri bilerek zarara uğrattığı için mahkemeye verildi.
 
Geçen ay yapılan 23. Olağan Genel Kurul’da faaliyetleri aklanmayan Başaran Ulusoy ve ekibi hakkında ilgili yasa gereği, neden oldukları zararların tazmini dahil haklarında dava açıldı.
 
Davada Başaran Ulusoy'un başkanlığını yaptığı yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerinin suçlu bulunması halinde ceza davaları açılabilecek.
 
 
 

 
Önünü kesmeye çalışıyordu ama…
 
Başaran Ulusoy genel kurulda aklanmayınca yasa gereği bir ay içinde hakkında dava açılması gerektiği için hakkında açılacak davanın önünü kesmeye çalıştı. Bu kapsamda geçen haftz sonunda düzenlediği 2.5 saatlik basın toplantısında yeni yönetime sürekli ‘Beni abi olarak görün’ diyerek dava açılmasını önlemek, açılsa bile kendisinin yeni yönetime yardımcı olmak isteyen kişi gibi göstermek istedi
 
Ancak basın toplantısında bunları söyleyen Başaran Ulusoy’un bir yandan TÜRSAB çalışanları üzerinden özellikle mali işlemlere müdahale ederken bir yandan da kendi yönetiminin neden olduğu borçlar için TÜRSAB’a peş peşe icra işlemleri başladı.
 
Başaran Ulusoy ve ekibi hakkında açılan dava için bakanlık müfettişleri ve bağımsız denetçiler tarafından devam ettirilen incelemelerde elde edilecek bilgi ve belgeler mahkemeye sunulacak.
 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )