1 Eylül'de başlayacak Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali için hazırlanan, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü, opera sanatçısı Murat Karahan'ın oynadığı tanıtım filmi işte bu dedirtiyor...
 
Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 26. kez Antalya'da  bu yıl 1-18 Eylül’de gerçekleştirilecek.
 
Festival, Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü, tenor Murat Karahan’ın pilot, sanatçıların ise yolcu rolünde THY uçağında çektikleri videoyla dünya semalarında tanıtılıyor.
 
1 Eylül’de başlayacak 26. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali için Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Hava Yolları’nın (THY) işbirliğiyle çekilen ve adeta “Türk operasını uçuran” tanıtım filmiyle, mümkün olduğunca çok sanatsevere ulaşılması hedefleniyor.
 
Pilot rolündeki Karahan’ın “Antalya Havalimanı’na iniş için alçalıyoruz” anonsuyla başlayan tanıtım filminde, yolcu bölümünde yer alan DOB sanatçıları, Verdi’nin “La Traviata” operasından “Brindisi” parçasını hep bir ağızdan seslendiriyor. Balerin Onat da dansıyla müziğe eşlik ediyor. Tanıtım videosuyla THY’nin uçuşlarında çok sayıda yerli ve yabancı sanatsevere ulaşılması hedefleniyor.
 
Filmi izleyenler “İşte bu, demek ki böylesi de yapılabiliyor” diyor.
 
İşte o film https://www.msn.com/tr-tr/video/unluler/26-uluslararas%C4%B1-aspendos-opera-ve-bale-festivali/vp-AAFCLKu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )