Kapadokya'daki Museum Otel ile Hatay'da yapımı süren otele The Museum adı verilmesi ile ilgi tartışma devam ederken, Kapadokya tarafının geçen hafta yaptığı açıklamaya Hatay tarafı da 'Bakanlık izin verdi' diyor....
 
Müze otel tartışmasında adı geçenlerden Hatay’dak, yapımı devam eden The Museum otel açılışa hazırlanıyor.
 
Otelin adı ile ilgili olarak Kapadakya Uçhisar’daki Museum Otel’den geçen yapılan yazılı açıklamada önüne The konsa bile /Museum’ adının kullanılmaması konusunda yaptıkları uyat-rılara yanıt almadıkları iç,n ,simin kullanılmaması talebi ile tedbir kararı istemli dava açıldığı belirtilmişti.
 
Hatay’daki The Museum sahipleri yaptıkları açıklamada bu adı kullanmalarına Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izin vediğini söyledi.
Hürriyet Gazetesi’nden Elif Ergu’ya konuşan The Museum sahibi Necmi Asfuroğlu, “2011 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "müze otel" konseptine sahip olması gereken özelliklere uygun bulundu”ğunu belirterek şunları söylüyor:
 
“Ülke mirasımızı ortaya çıkaran tarihi eserlerden adını alıyor otelimiz. Kazı çalışmalarının tamamlandığı ve mimari konseptinin belirlendiği 2011 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "müze otel" konseptine sahip olması gereken özelliklere uygun bulundu. Kanada, Macaristan ve dünyanın farklı yerlerinde "Museum Hotel- Müze Otel" adıyla farklı konspetlerl barındıran oteller var.
 
Türkiye'de de başka müze otel var... Farklı özelliklerde. Müze Otel konseptinin ülkemizde yaygınlamasının ülkemizin turizmine katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )