Thomas Cook CEO'su Fankhauser'den sonra TUI CEO'su Fritz Joussen de Yunanistan'ın yeni Turizm Bakanı Harry Theoharis ile görüştü. Yunanistan'da yeni bakanı ziyaret eden Joussen ''TUI'nin konaklama dahil, tüm iş alanlarındaki büyüme stratejisinin merkezinde Yunanistan bulunuyor'' dedi...
 
Avrupa seyahat pazarının iki büyük grubu TUI ve Thomas Cook Yunanistan ile ilgili planlarını açıkladı.
 
Thomas Cook CEO'su Peter Fankhauser'in iki hafta önce Yunanistan'a yaptığı ziyarette yeni turizm bakanı ile görüşmesinin ardından  TUI Grubu'nun CEO'su Fritz Joussen de Yunanistan'a giderek yeni Turizm Bakanı Harry Theoharis ile bir araya geldi.
 
Joussen bakan ile görüşmesinde grubunun Yunanistan ile ilgili planları konusunda bilgi verdi.
Yunanistan’ın, İspanya'nın ardından, TUI'nin ikinci büyük destinasyonu olduğunu belirten Joussen, Yunanistan'ın son dönemde artan rezervasyonlarla birlikte bu yıl da iyi bir performans gösterdiğini söyledi.
 
 
Joussen, ''Artan son dakika rezervasyonlarıyla birlikte TUI bu yıl da, tüm kaynak pazarlarda, Yunanistan'a dönük ciddi bir talep yakaladı'' dedi.
 
TUI’nin Yunanistan’a ençok turist gönderen tur operatörü olduğunu söyleyen Joussen, büyüme stratejilerinin merkezinde Yunanistan’ın olduğunu söyledi.
 
TUI'nin Yunanistan'daki otel sayısını arttırdığını kaydeden Joussen, son olarak Yunanistan merkezli Atlantica Hotels & Resorts ile yaptıkları işbirliği sonrası TUI'nin bu ülkedeki otel sayısının 49'a ulaştığını, yalnız bu yıl 6 yeni otel açtıklarını, gelecek yıl Girit'te yeni bir Robinson Club açacaklarını söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )