TÜRSAB Genel Kurulu'nun aklamadığı Başaran Ulusoy, düzenlediği basın toplantısında belge diye yeni yönetime ve bakanlığa yazdığı mektupları okudu. TÜRSAB üzerinden FETÖ ile kurulan şirket konusuna değinmedi .
 
Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, sektörün özel yasa ile kurulmuş meslek örgütü olarak üyeleri ve turizm ile ilgili sorunlar yerine eski yönetimin skandalları ile gündemde olmaya devam ediyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
Geçen ay yapılan 23. Olağan Genel Kurul’da üyelerin aklamadığı Başaran Ulusoy, konuyla ilgili olarak mahkemeye verileceği bu günlerde kendisi ile ilgili iddialara yanıt vermek üzere basın toplantısı düzenledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
Dava korkusu sarmış
 
İki saati aşkın toplantıda dönüp dolaşıp yeni yönetimin kendisini abi olarak görüp her konunun kendisine sorulmasını ve kendisine danışılmasını istediğini söyleyen Başaran Ulusoy’un bu yolla hakkında açılacak davalardan kurtulmayı amaçladığı gözlendi.
 
FETÖ-Bankasya ilişkisi
 
Toplantıda TÜRSAB üzerinden melanet yuvası FETÖ’nün finans kaynağı Bank Asya ile ilişkiler ve Bank Asya iştiraki Işık Sigorta ile kurulan ortak şirket, tescilli FETÖ’cülerin  şirkete hissedar yapılıp şirketin genel müdürlüğüne getirilmesi ve bu kişilerden birini TÜRSAB’a Mali danışman yapması konularına girmedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TÜRSAB Başkanı sıfatı
 
Yeni yönetimin kendisine gönderdiği yazıda TÜRSAB adına alınmış havaalanı kartının geri istenmesi ve TÜRSAB adına kayıtlı telefonunun kapatılmasına çok kızdığını söyleyen Başaran Ulusoy, bunlardan dolayı üzüldüğünü söyledi.
 
Başaran Ulusoy bunlara üzüldüğünü söyledi ama teamül ve yasa gereği TÜRSAB Başkanı iken yapılacak işleri, bu görevinin bitmesinin üzerinden  aylar geçmesine rağmen görevleri  neden bırakmadığı, sözkonusu kartı ve cep telefonunu neden iade etmediğini, TURSAV Vakfı başkanlığından neden istifa etmediğini söylemedi.
 
Belge diye mektup okudu
 
Basın toplantısında gerçekleri anlatıp belgeler açıklayacağını söyleyen Başaran Ulusoy, belge diye yeni yönetime ve bakanlığa yazdığı mektupları okudu.
 
Yılmaz Keleş, Başaran Ulusoy’un basın toplantısını internet ortamında canlı olarak yayınladı. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ulusoy toplantıya katılanların TÜRSAB’ın borçları ile ilgili sorularını yanıtlamak yerine TÜRSAB binasının almak isteyen Suudi Arabistan konsolosluğu ile yaptığı görüşmeyi anlattı.
 
Şirket hesapları
 
TÜRSAB’ın meslek örgütünden çıkarılıp bir holding haline dönüştürülmesine neden olan şirketler ile ilgili hesapların neden açıklanmadığını soran gazetecilere ‘Bunu kim ne zaman istedi de söylemedik’ diye yanıtladı.
 
Oysa daha iki ay önce yapılan TURSAV toplantısında üyeler ısrarla istemelerine karşın şirket hesaplarını açıklamamıştı.
Yeni yönetimin görev başlamasından sonra TÜRSAB’a peş peşe icraların gelmesi ile ilgili soruya Başaran Ulusoy ‘Alacaklı elbette alacağının tahsil etmek ister’ diye yanıt verdi.
 
İcra işlemleri
 
Son icra işleminin konusu olan müze biletleri ile ilgili olarak, müze biletlerinin oraya bileti basan firmanın koyduğunu, kasa anahtarının da bu şirkette olduğunu, dolayısıyla biletlerin orada olduğunu bildikleri için icranın doğrudan buraya yöneldiğini bunun da normal olduğunu söyledi.

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )