Turizmgazetesi'nin iş eleman arama bölümü sektörün ençok kullandığı alan olmaya devam ediyor. Sezona girilirken artan eleman arama ilanlarından en hızlı sonuç buradan alınıyor. Bir ilana ortalama 24 kişi başvuruyor...
 
Turizmgazetesi.com adresinden geçiş yapılan Turizm Sektörü İş-Eleman Arama İlan platformu 2002 yılından bu yana yüz binlerce iş ve eleman buluşmasına vesile oldu.
 
‘Küçük ilan’ formatındaki İş ve Eleman arama ilanlarının verimliliğini verimliliği ölçüldü.
İlanlara yapılan başvurular üzerinden yapılan incelemede her ilana ortalama 24 başvuru olduğu belirlendi.
 
En hızlı sonuç
 
İlan veren işletmelerden alınan bilgiye göre kimi ilanının çıktığı gün, kimi bir hafta içinde
İlan ile aradığı elemanı bulduğunu söyledi.
 
Ücretli olması verimi artırdı
 
Bu arada 2002’den beri 16 yıldır ücretsiz olarak verilen hizmetin elde olmayan nedenlerle  45 TL gibi cüzi bir ücret karşılığında yapılması ile ilgili düzenleme konusunda görüşleri alınan işletmeler sistemi yıllardan beri kullandıkları bu sistemden en iyi sonucu aldıklarını bu nedenle sistemin ücretli hale getirilmesinin sorun yaratmadığını söyledi.
Bu arada bazı işletmeler uygulamanın cüzi de olsa ücretli hale getirilmesinin ilanlardan daha verimli sonuç alınmasını sağladığını söyledi.
 
Her ilana 24 inceleme, 8.9 başvuru
 
İş ve eleman arama bölümünün ücretli küçük ilanlar haline gelmesinden sonra yayınlanan ilanlar ve bu ilanlara alınan dönüşler ile ilgili izlenme ve ilgilenme açısından yapılan araştırmadan çıkan sonuçlar şöyle:
 
TURİZMGAZETESİ İŞ VE ELEMAN ARAMA  BÖLÜMÜNE VERİLEN İLANLARIN  İZLENME VE İLGİLENME SAYILARI

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ücretli sisteme geçilen  17 Aralık 2017’den bu raporun hazırlandığı tarihe kadar geçen 77 günlük süre içindi  446  eleman arama ilanı yayınlandı. Bu ilanları 10.728 kişi incelemiş bunlardan 3.940 kişi ilan veren ile temasa geçmiş  Buna göre her ilanı ortalama 24 kişi incelemiş bunlardan 8.8 ilan sahibi ile temasa geçmiş
 
Ençok izlenen  ve başvurku alan ilanlar
 
Ücretli sisteme geçilmesinden bu yana ençok başvuru alan üç ilan EL-388000 referans nolu ilan oldu. Bu ilanı 229 kişi incelemiş, 101 kişi de işletme ile temasa geçmiş.
 
Bunu 388101 referans nolu ilan izledi. Bu eleman arama ilanını 190 kişi okumuş bunlardan 82’si işletme ile temasa geçmiş. Ençok başvuru alan ilanlardan üçüncüsü de elaman arama ile ilgili. 387953 referans nolu elaman arama ilanına 171 kişi bakmış bunlardan 82’si ilanı veren ile temasa geçmiş

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )