İspanya'nın çeşitli bölgelerindeki otel dernekleri yaptıkları açıklamalarla ödenmeyen çekler konusunda Thomas Cook'a zarar verecek bir girişimde bulunmayacaklarını duyurdu...
Thomas Cook’un İspanya’da otellere verdiği çeklerin ödenmesinde sorun yaşandığına ilişkin haberler üzerine
 
 
otelci dernekleri yaptıkları
 açıklamalarla sorunların çözülmesie konusunda yardımcı olacaklarını bu aşamada sorun olmayacağını söyledi. 
Otelci dernekleri yaptıkları açıklamalarda basında yer alan haberlerin abartılı olduğunu belirterek Thomas Cook yöneticileri ile görüştüklerine ve kendilerine ylarkdımcı olacaklarını söyledi.
İspanya’da özellikle Balear adalarında otellerin Thomas Cook’un verdiği çekleri tahsil edemediğine ilişkin gazetelerde çıkan haberler üzerine Thomas Cook yetkilileri haberlerin abartılı olduğunu söyledi.
 
Mallorca, Menorca ve Eivissa-Formentera'daki otelci dernekleri Thomas Cook’un nakit sıkıntısı içinde olduğunu bildiklerini bu konuda yaşanan aksaklıkların işbirilği ile çözülmesi konusunda haziran ayında toplantı yaptıklarını, toplantıların temmuz ve ağustos aylarında da yapılacağını belirtiyor.
 
Mallorca Otel İşletmeleri Federasyonu (FEHM) yaptığı açıklamada bir ay önce Thomas Cook'un CEO'su Peter Fankhauser, Cook's Club Palma Beach'in açılışında yaptığı konuşmada sıkıntıyı dile getirdiğini anımsatarak
FEHM olarak kendilerinin de bu konuda sorun çıkarmama konusunda yardımcı olacaklarını söylediklerini bildirdi
 
FEHM’den sonra Las Palmas, Santa Cruz Tenerife , Costa del Sol (Malaga) ve Costa Blanca (Alicante) gibi dernekler de Thomas Cook’a destek olma konusunda açıklamalar yaptı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )