Coral, Pegas, İntours ve Teztur Türkiye ile ilgili 2018 yılı hedeflerini açıkladı. Beklenen 6 milyondan 1.5 milyon kişinin erken rezervasyon yaptığı belirtiliyor
 
Türkiye’nin Rusya pazarındaki durumunu değerlendiren tur operatörleri 2018 yılı hedeflerini de açıkladı.
 
Tur operatörlerine göre bu yıl Rusya’dan Türkiye’ye gelecek ziyaretçi sayısı 6 milyona ulaşabilir.
 
Türkiye’ye yurtdışından turist gönderen ülkeler sıralamasında Almanya yıllardan beri ilk kez 2017’de ikinci sıraya yükseldiğini,  liderliğin Rusya’ya geçtiğinin bunun 2018’dede devam edebileceği belirtiliyor.
 
 
 

Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılan MITT Fuarı’na stand alarak ya da ziyaretçi olarak katılan tur operatörleri, Türkiye’nin Rusya’daki durumunu değerlendirirken, bu yıl erken rezervasyonlarda yaşanan artışa dikkat çekerek beklenen 6 milyon turistin 1.5 milyonunun erken rezervasyon yaptığını söyledi,
 
Rusya’daki tur operatörlerinin değerlendirmeleri şöyle:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Coral/ Coşkun Yurt
2018’de 4.5 milyonu Antalya olmak üzere Türkiye’ye gidecek kişi sayısı 6 milyonu bulur. 7 milyon vs gibi rakamlar abartılıdır bu konuda gerçekçi olmak gerekir.
 
 
 
 
 
 
 
Pegas
Rusya’da ekonomik kriz devam ediyor. Bu da yurtdışına çıkışlara yansıyor. Bu yıl Rusya’dan Türkiye’ye gidenlerin sayısı geçen yılki düzeyde olur.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İntourist / İsmail Bölükbaşı
Tur operatörlerinin planladığı koltuk sayısı 4 milyon civarında. Bu 1 milyon daha artabilir. Toplamda sayı 5 milyonu biraz geçebilir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tez Tour/ Alexander Burtin
Rusya’da tur operatörlerinin yaptığı koltuk planlaması 7 milyona yaklaştı. Ancak bunun ne derece gerçekçi olduğu tartışmalı. Bu planlamayı çok iyimser buluyorum’

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Atlas global/Orhan Sancar
Tur operatörleri 2018 yılı için Türkiye'ye 7 milyon civarında koltuk planlaması yaptı. Ancak bu kadar koltuğu karşılayacak uçak yok. Rusya'dan şu ana kadar 1.5 milyon Rus vatandaşı Türkiye'ye ön rezervasyon yapmış, yani kapasitenin yüzde 25'inden fazlası satılmış durumda.

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )