Rusya'da talep artışı ile birlikte fiyatların yükseltilmesi ile ilgili tartışmalar devam ederken pazarın iki büyüğünden biri olan Pegas yetkilileri, Sayı ve fiyat yükseltme konusundaki değerlendirmelerin gerçekçi olması konusunda uyarıda bulundu
 
 
Bünyesinde 30 uçak ve 18 otel olan Rusya’daki  Türk kökenli tur operatörlerinden Pegas, bu yıl Türkiye’ye 1 milyon turist göndermeyi hedefliyor.
 
Pegas yetkilileri Rusya’dan Türkiye’ye turist gönderen firmaların öngördükleri hedef konusunda gerçekçi olmaları aynı şekilde fiyat artırma konusunda da zamanlamanın doğru yapılması gerektiğini söyledi.
 
Daha önce yalnız sayı üzerinden yapılan hesapların yanlış olduğunu zararına satış yapıldığını belirten Pegas yetkilileri bunun yanlış olduğunun görüldüğünü, kendilerinin kâr etmeyen iş yapmayacaklarını söyledi.
 
Türkiye’nin bu yıl Rusya’dan en iyi ihtimalle geçen yılın rakamlarını yakalayacağını belirten Pegas yetkilileri, “Rusya'da hâlâ kriz var, insanların gelirleri artmadı. 2014'te 35 ruble olan dolar şu anda 55-56 seviyesinde. Rusya pazarı ile ilgili değerlendirmelerde bunların dikkate alınması gerekir” dedi.

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )