IMWF 2019 Açılış konuşmasını yapan Necip Fuat Ersoy''Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz IMWF, dünyadaki MICE ve destinasyon düğün sektöründeki en iyi isimleri bir kez daha Antalya'da buluşturduk"dedi...
 
Türkiye’nin MICE ve Wedding alanında pazarda ki payını arttıran çalışmalara imza atan ve bu yıl 4.sü düzenlenen International MICE &Wedding Forum-IMWF 2019, Antalya Rixos Premium Belek’te görkemli bir açılışla başladı. Antalya’nın kalbinde önemli bir turizm hareketi yaşatan IMWF 2019’a; Hindistan, BDT ülkeleri ve Dubai başta olmak üzere onlarca ülkeden, uluslararası destinasyon düğünleri, kongre, toplantı ve etkinlik sektörüne yön veren karar vericileri katıldı. 16 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan IMWF’de,
yüksek sayıda acente ve bu acentelerle görüşmeye gelen otel havayolu şirketi ve sektör tedarikçisi ve yöneticisi bir araya geldi.
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Antalya Valiliğinin destekleri ile gerçekleşen IMWF 2019, düğün turizmi ve MICE alanında faaliyet gösteren yabancı sosyal medya blogger’ları ve gazetecilere ilişkin bölümü IMWF ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) işbirliğinde gerçekleştiriliyor. Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu’nun destek ve katılımları ile düzenlenen IMWF 2019, Türk Hava Yolları Ana Partnerliğinde ve Rixos Premium Belek Konaklama sponsorluğu, Inventum Global’in güç birliği ile gerçekleşiyor. Hindistan’ın en iyi banket ve catering şirketlerinden Foodlink organizasyonun catering partnerliğini üstlendi.
 
Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu’nun üstlendiği IMWF 2019, uluslararası destinasyon düğünleri, kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün en iyi isimlerini Antalya’da bir araya getirdi. 
 
2 milyon EURO bütçesi ile IMWF; MICE ve Wedding sektörünün en iyilerini Antalya’da buluşturdu.
 
2 milyon euro bütçesi ile herhangi özel bir kurumun bugüne kadar yaptığı en büyük etkinlik olan  ve 12-16 Mayıs tarihleri arasında Antalya Rixos Premium Belek Otel'de gerçekleşen IMWF 2019 Açılış konuşmasını yapan International MICE &Wedding Forum (IMWF) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy‘’Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz IMWF, dünyada ki MICE ve destinasyon düğün sektöründe ki en iyi isimleri bir kez daha Antalya’da buluşturduk. Geçen sene gerçekleştirdiğimiz IMWF, tüm dünyada çok büyük bir yankı uyandırarak taleplerde ciddi bir artışa yol açtı. Bu çalışmanın yansıması olarak IMWF 2019’a rekor düzeyde bir katılım başvurusu oldu. Bizde bu başvurular içerisinden en iyi, etkili olanları seçerek bir araya getirdik. Sektörün tam kalbinde yer alırken, bir yandan da sektör fenomeni Sabbas Joseph’in, uluslararası danışma kurulumuza dahil olması ile tüm yıl boyunca IMWF için uluslararası çapta bir iletişim çalışması yürüttük. Tüm bu çalışmaları gerçekleştirirken Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Tanıtma Genel Müdürlüğü ile eşgüdüm içerisinde ülke tanıtım stratejimiz doğrultusunda ortak bir vizyon dahilinde ilerledik. Sektör olarak uluslararası rekabette ne kadar güçlü bir konumda olduğumuzun anlaşılması adına IMWF önemli bir gösterge niteliği taşıyor. Tüm bileşenleriyle turizmin, gelişime açık yanları ile uluslararası rekabette en güçlü sektörümüz olduğunu defalarca gösterdi. Bu yönde sektörün özgüven anlamında ihtiyaç duyduğu farkındalığa varması anlamında IMWF önemli bir örnek teşkil etti. Bizde bu özgüven ile gerçekleştirdiğimiz IMWF 2019 ile ülke tanıtımına ve ekonomimize önemli bir katma değer yaratmak için var gücümüzle çalıştık’’ dedi.
 
Toplantıda konuşan Inventum Global Yönetici Ortağı Bünyat Özpak, ‘’Hindistan başta olmak üzere dünya düğün sektörüne yön veren Premium düğün acentelerinin CEO düzeyinde katılım sağladığı Zirvenin Hindistan ve Türkiye turizm tarihinde ki en büyük tanıtma hareketi olduğunu belirtti. Zirvenin Hint etkinlik sektörü başta olmak üzere Global etkinlik sektörüne, Antalya’nın tanıtılması için büyük önem taşıdığını’’ ifade etti.
 
Wizcraft International Entertainment kurucu ve yöneticisi Sabbah Joseph ise ‘’Türkiye’nin lokasyonunun önemine ve Antalya’nın doğal kültürel ve tarihi güzelliği, alt yapısı olanakları ve hizmet kalitesinin büyük avantaj sağladığına değinerek, IMWF ile bu bölge önemli bir cazibe merkezi haline geliyor’’ dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )