İstanbul'da yapımı devam eden Galataport Projesi'nin yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Galataport'un, Türkiye'nin en büyük cruise alanlarından biri olacağını söyledi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İstanbul’da yapımı devam eden Galataport’ta incelemelerde bulundu.
 
Bakan Ersoy,projenin tamamının 2020'nin sonunda açılacağını belirterek, Karaköy Limanı'na aynı anda 3 büyük gemi yanaşabildiğini ve şimdiden ileriye dönük cruise rezervasyonlarında artış görülmeye başladığını söyledi. 
 
 
Bakan Ersoy'a Galataport Liman İşletmeciliği Yatırımları AŞ. Genel Müdürü Erdem Tavas, Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, Doğuş Holding CEO'su Hüsnü Akhan ve Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili Galataport projesine ilişkin bilgi verdi.
 
Bakan Ersoy, dünyaya örnek olan projenin 2021 itibariyle tam kapasiteli şekilde hizmete gireceğini belirterek şunları söyledi:
 
Karaköy sahil şeridinde inşa edilen Galatport, kültür-sanat merkezleri, dünya standartlarında bir kruvaziyer terminali, otel, farklı çeşitli markalar, kafeler, restoranlar, ofis alanlarının yer alacağı bir alan olarak planlandı.
 
Yeni terminal, dünyada ilk kez uygulanacak bir proje ile zemin altında kurgulanırken, kruvaziyer gemilerinin ihtiyacı doğrultusunda yapılan planlamayla İstanbul’un gemi turizm potansiyeline ciddi bir katkıda bulunması bekleniyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )