Özellikle İstanbul'daki havaalanlarında turistlere yönelik taksici rezaletlerine hergün biri yenisi daha ekleniyor. Son turist kazıklama rezaleti yeni havaalanında yaşandı...
 
Avustralya'dan İstanbul'a gelen Lübnan asıllı iş adamı Ahmet El Tallavvi, kendisini İstanbul Havalimanı'ndan Aksaray'a götüren turizm firmasına 310 Avustralya doları (Bin 200 lira) ulaşım ücreti ödedi. 
 
Yaklaşık 40 kilometre mesafe için verdiği rakamı daha sonra kontrol eden Tallavvi, 12 kat fazla ücret ödediğini öğrenince soluğu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde aldı. 'Dolandınldım' deyip şikayette bulunan işadamı faturanın iptal edilmesini istedi. 
 
Geçen hnafta  salı günü Lübnan asıllı Avustralya yurttaşı  iş adamı Ahmet El Tallawi, 17 arkadaşıyla Sidney'den istanbul'a geldi. Tallavvi uçaktan indikten sonra havalimanındaki bir turizm firmasına giderek Aksaray'daki oteline gitmek istediğini söyledi.
 
Kesilen faturayı imzalayarak alan Tallavvi, kendisi için hazırlanan VIP araca binerek, otele gitti.
 
Otelde ödemelerini kontrol eden Tallawi kredi kartından kesilen 310.51 Avustralya dolan (1200 lira) görünce neye uğradığını şaşırdı.
 
Durumda bir anormallik olduğunu anlayan Tallavvi bir şoföre faturayı gösterdi. Türk şoför faturaya bakmasının ardından kendisine normalinden 12 kat fazla ücret alındığını söyledi.
 
Bunun üzerine havalimanındaki firmaya giden Tallavvi, yetkililerden faturanın iptalini istedi. Ancak firma düzeltme yapmayınca Tallavvi firmayı istanbul II Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne  şikayet etti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )