Peninsula Tours ve Venosa Otelleri'nin sahibi Tevfik Bağcı 31 Mart akşamı seçi sonuçları ile ilgili konuşması için özür diledi.
Tevfik Bağcı, seçim gecesi villasında arkadaşları ile seçim sonuçları üzerine yaptığı kutlama sırasında kullandığı sözlere gelen tepkiler üzerine, özür dileyen bir açıklama yaptı. 
 
Peninsula Tours’un sahibi Tevfik Bağcı, 31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerin ardından desteklediği belediye başkanının kazanması üzerine villasında arkadaşlarıyla gerçekleştirdiği kutlamada 
siyasileri taklit eden balkon konuşması, kullandığı ifadeler ve eğlence tarzı nedeniyle sert eleştiriler almıştı. 
 
Yazılı bir açıklama yapan Tevfik Bağcı, " Geçtiğimiz pazar akşamı bir arkadaşımızın doğum günü kutlaması sırasında eğlenirken aynı anda yerel seçim sonuçlarını öğrendiğimiz esnada tamamen kendi aramızda espri mahiyetinde bir kaç söylemde bulunmuştum. Bu söylemleri o esnada bir arkadaşımız videoya çekip bir kaç arkadaşımıza da göndermişti. Tamamıyla kendi aramızda art niyet olmadan yapılan esprilerin sosyal medyada yayınlanmasından dolayı ziyadesiyle üzgünüm. Partiler ve adaylar ilçemiz için en iyisini vermek için mücadele ettiler. Bu seçimde kazanan var kaybedenler var. Sonuçta kazananlarda kaybedenlerde bizler için her zaman kıymetlidirler. İstemeyerekten de olsa tamamıyla espri mahiyetinde olan bu söylemlerden dolayı kırılan herkesten özür dilerim. Unutmamalıdır ki göz bebeğimiz Kuşadası hepimizin ve hepimiz aynı teknede yol almaktayız. Her kesimin ortak isteği daha iyi bir Kuşadası" dedi.
 
Akdoğan suç duyurusunda bulunacak
 
Cumhur İttifakı Kuşadası Belediye Başkan Adayı iken seçim kaybeden Fuat Akdoğan, Tevfik Bağcı hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Akdoğan konuşmalardan rahatsız olduğunu ve şahsına hakaret edildiğini belirterek ‘’Avukatlarıma gerekli işlemleri başlatmaları için talimat verdim. Görüntüleri inceleyerek grup içinde bana karşı suç işleyen kim varsa şikayetçiyim böyle bir rezilliği asla kabul edemem’’ dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )