POYD Başkanı Ülkay Atmaca, talep artışı nedeniyle, yüksek sezon olan yaz aylarında erken rezervasyon kampanyalarını iptal ettirdiklerini, kampanyaları ölü sezon olan kış aylarına yönelttiklerini söyledi...
 
Antalya'ya yaz aylarında artan talep nedeniyle erken rezervasyonun kalktığı belirtildi. 
 
Kısa adı POYD olan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca, yılın ilk üç ayındaki yabancı turist sayısında geçen yıla oranla yüzde 25lik artışın yaşandığı Antalya’da,  taleplerin artması üzerine yaz sezonu için erken rezervasyon kampanyaları kaldırıldığını söyledi.
POYD Başkanı Atmaca, "Haziran, temmuz, ağustos için birçok yerde erken rezervasyon kampanyalarım iptal ettik. Çünkü çok ciddi talep var. “Ölü sezon" diye adlandırdığımız nisan, mayıs, eylül ve ekim aylarına yöneldik. Satış fiyatlarımız artıyor. İyi geçen iki sezon bizi daha da kuvvetlendirdi" dedi. 
 
Nisan ayı başından itibaren kapalı olan oteller açılmaya başladığını belirten Atmaca, “Sezonun geneline baktığımızda geçen yıla göre tesislerde yüzde 10"luk bir artış var. Özellikle yüksek sezon için çok ciddi talepler geldi. Haziran, temmuz, ağustos için birçok yerde erken rezervasyon kampanyalarım iptal ettik. Çünkü çok ciddi talep var” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )