Almanya'nın eski havayollarından 37 uçağıyla 60 destinasyona yılda 4 milyonu aşkın yolcu taşıyan, 1,700 çalışanı olan Germania'nın iflasının sektöre etkileri ortaya çıkmaya başladı...
 
Alman Seyahat Birliği DRV, Germania'nın iflasından on binlerce yolcunun etkilenmiş olabileceğini belirterek, tur operatörlerinin alternatif uçuşlar için hızla harekete geçtiğini duyurdu.
 
Air Berlin ve Small Planet iflaslarında olduğu gibi, Germania'nın iflasından etkilenen yolcular da iki bölümden oluşuyor; tur operatörlerinden sigortalı paket tur aldığı için tur operatörlerinin alternatif uçuşlar organize etmek
 zorunda olduğu yolcular ve direkt hava yolu şirketinden bilet aldığı için alternatif uçuş hakkı bulunmayan yolcular.
 
Tur operatörleri uçuşlarını yeniden planlıyor
 
TUI, alternatif uçuşların hızla organize edileceğini ve Germania üzerinden yapılan ileri tarihli rezervasyonların başka uçak şirketlerine kaydırılacağını açıkladı. 
 
Alltours başka şirketlere kaydıracak
 
Alltours ise Germania üzerinden planlanan uçuşların başka şirketlere kaydırılacağını belirtti. 
 
Schauinsland  alternatif üzerinde çalışıyor
 
Germania'nın iflasından 70 bin rezervasyonunun etkilendiğini açıklayan Schauinsland Reisen ise alternatif uçuş planları üzerinde çalıştığını açıkladı.
 
Germania  iflası, seyahat acentelerinin önemini arttırdı
 
Bu arada 2019 sezonu için çok yüksek sayıda biletin satılmış olması ve bir çok noktada Almanya´ya geri dönmeyi bekleyen müşteriler arasında biletini seyahat acentesi üzerinden alanlar çok daha kolay yardım aldığı belirtiliyor.
 
Germania’nın iflasını değerlendiren QTA sözcüsü Thomas Bösl, “bir başka büyük havayolları şirketinin iflası müşterilerimizin bizde Q+ sigortası almalarının önemini bir kez daha gösterdi” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )