Avrupa seyahat pazarının ikinci büyük grubu Thomas Cook, kurduğu otel fonu ortaklığı ile büyük otel yatırımları planlıyor.
 
Turizmgazetesi- Avrupa seyahat pazarının ikinci büyük grubu Thomas Cook, büyük otel yatırımlarına hazırlanıyor. 
 
Yaklaşık bir yıl önce LMEY Investments adlı yatırım şirketi ile kurduğu Thomas Cook Hotel Investments (TCHI) adlı joint venture otel fonuyla 2 yılda 15 yeni otel açmayı planlıyor. 
Başlangıçta 5 otel ve 170 milyon avro değer ile kurulan TCHI adlı otel fonuna Ekim 2018’de Yunan Piräus Bank’tan 40 milyon avro sermaye aktarımı yapan Thomas Cook son olarak İspanyol Caixa Bank’tan sağladığı kredi ile 51 milyon avro daha ekledi. Böylece fonda toplam 91 milyon avro birikmiş oldu. 
 
 Thomas Cook’un TCHI ile İspanya ve Akdeniz çanağında yeni otel yatırımları yapacağı, ilk olarak İspanya’nın Kanarya Adaları’nda 250 odalı, Balear Adaları’nda ise 300 odalı olmak üzere 2 otel açılacağı bildirildi. Ardından açılacak toplam 2 bin 200 oda kapasiteli 7 otelle fonun toplam değerinin 250 milyon avroya yükseleceği ifade ediliyor. 
 
TCHI fonu ile açılacak otellerin amiral gemisinin ise bu yaz hizmete girmesi planlanan İspanya’nın Ibiza adasındaki Casa Cook olacağı belirtiliyor. 
 
Thomas Cook Hotels & Resorts CEO’su Enric Noguer, TCHI ile otel yatırımlarında ileriye yönelik çok büyük bir adım attıklarını belirterek, yaratılan finansman olanakları ile müşterilerine başka lüks tesisler sunmaya devam edeceklerini söyledi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )