TTYD toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Devlete hamallık yaptırmakta ısrar edersek biz de turiste hamallık yapmaya devam ederiz' dedi...
 
Kısa adı TTYD olan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin 30. Yıl Ödül töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Turizm Fonu ile ilgili olarak otelcilere seslenerak ‘’Eğer devlete hamallık yaptırmakta ısrar edersek, yabancı turiste hamallık yapmaya devam ederiz’’ dedi.
 
 ‘’Cumhurbaşkanımız sektörün içinden insanları bakan olarak atayarak bir farklılık yarattı. Biz de hızlı hareket etmek istiyoruz’’ dedikten sonra şunları söyledi:
 
’Ben geldikten sonra hedeflediğim şey turizm gelirlerini yükseltmekti. Tabi gelirleri yükseltmek süreklilik varsa bir anlam ifade ediyor. Kalıcı yatırımcılar yapmak durumundayız.
 
Vermeden almak Allah’a mahsus. Önce yatırım yapacak sonra kazanacağız. 
 
Geçmişten gelen bazı alışkanlıklarımız var. Bedava olsun, devletten olsun. Eğer devlete hamallık yaptırmakta ısrar edersek, yabancı turiste hamallık yapmaya devam ederiz. Eğer biz bu işi sadece devletle yapmak istersek hedefimize 20 yılda zor varırız. 1 yılda alacağımız yolu 20 yılda alırız. Bizim bu kadar zamanımız yok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )