Turizm yatırımlarına önderlik edenlere ödüllerin verildiği gecede konuşan TTYD Başkanı Oya Narin, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy tarafından hazırlanan Turizm Tanıtım Fonu'nun gerçekleşmesi fikrini sonuna kadar desteklediklerini söyledi...
 
Kısa adı TTYD olan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği kuruluşunun 30. Yılında sektöre emeği geçenleri birer plaket ile ödüllendirdi.
İstanbul’da Zincirlikuyu’daki Zorlu Merkezi’ndeki Rafless Otel’de düazenlenen tören Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da katıldı.
Gecede yol gösterenler, zamana meydan okuyanlar, sınırları aşanlar kategorilerinde toplam 81 kişiye plaket verildi.
 
 
 
Oya Narin fona alkış istedi
 
Törenin başında konuşan TTYD başkanı Oya Narin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yasal hazırlığını yaptığı ve otellerden cirolarının yüzde 1’inin alınmasını öngören Turizm Geliştirme Fonu için salondan alkış istedi.
 
Narin konuşmasında şunları söyledi: 
Çok sayıda sektörün gelişmesinde büyük rol oynayan turizm sektörünün bir üyesi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu nedenle sektörümüzde çığır açan değer katan yatırımcılarımızı ödüllendireceğiz.
 
2023-2033 hedeflerine ulaşabilmek için ciddi bir dönüşüme ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Kentsel dönüşümde olduğu gibi, turizm sektörü alanında da bir dönüşüme ihtiyaç var. Sektörün içinden gelen bakanımızın bu reformların yapılmasında önemli rol oynayacağına inanıyoruz. Turizm Fonu’nun kurulmasını salondaki herkesin alkışlamasını istiyorum. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )