Bir dönem GETOB Başkanlığı da yapan Açıkgöz'ün sahibi olduğu Noa Otelcilik Ege ve Akdeniz bölgesinde sekiz oteli işletiyordu...
 
İlhan Açıkgöz’ün Noa Şirketler Grubu bünyesindeki üç şirket için iflas kararı verildi. Noa Şirketler Grubu’nun sahibi Açıkgöz 2006 – 2012 yılları arasında Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin(GETOB) başkanlığını da yapmıştı.
 
2014'te 1 yıllık iflas erteleme verilmişti
 
Noa Şirketler Grubu çalıştığı tur operatörlerinden biri ile yaşadığı mali sorun
 sonrası mali krize girmişti. Şirket mali zorluğu aşamayınca zordaki şirketi alacaklılara karşı korumaya alan iflas erteleme talebinde bulunmuştu. Kadıköy 5. Asliye Ticaret Mahkemesi Noa Grup şirketleri Yılmaz Efe Otelcilik Turizm Tic. Ve İhracat LTD şirketi, IG Turizm Yatırımları ve İşletmeleri, Doru Efe Otel ve Turizm İşletmecilik için 25 Aralık 2014'ten başlamak üzere 1 yıllık iflas erteleme kararı vermişti. Kararla birlikte, mahkemenin atadığı kayyum görevini sürdürmeye devam etti.
 
5 yıl sonra iflas kararı verildi
 
2014'ten 2019'a kadar gelinen süreçte şirketler yaşadığı mali zorluğu aşamayınca mahkeme iflas kararı verdi. İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi Yılmaz Efe Otelcilik Turizm Tic. Ve İhracat LTD şirketi, IG Turizm Yatırımları ve İşletmeleri, Doru Efe Otel ve Turizm İşletmecilik için 22 Ocak'ta iflas kararı verdi.
 
Bir dönem 8 otel işletiyordu
 
İlhan Açıkgöz henüz 16 yaşındayken çalışmaya başladığı turizmde zaman içinde Diana, Thomas Cook, TUI, Tan Tur ve Yazıcı Grup gibi şirketlerde uzun bir süre yönetici konumda çalıştı. En son Yazıcı Grup’ta 8 yıl çalıştıktan sonra ayrılan Açıkgöz kendi şirketini kurdu. Marmaris Palas’ı kiralayarak faaliyetine başladı. Açıkgöz, sektördeki deneyiminin de katkısı ile faaliyetlerini genişletti. Başında bulunduğu grup yakın bir zamana kadar 8 otel işletiyordu. 2014'te grubun bünyesindeki otellerin yatak kapasitesi 3 bine, çalışan sayısı 750'ye kadar çıkmıştı. Açıkgöz, 2006 – 2012 yılları arasında Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (GETOB) başkanlığını da yapmıştı
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )