İki günden Antalya çevresinde yaşanan doğal afet şehir merkezine sıçradı. Antalya Havalimanı'nda meydana gelen hortum uçağı sürükledi servis otobüsünü devirdi
 
Antalya’da saatteki hızı 133 kilometreye ulaşan fırtına hortuma dönüşqtü. Antalya Havalimanı’nda büyük hasar meydana geldi.
Kıyıdan bir kilometre içeride oluşan hortumun kısa sürede büyüyerek karaya ilerleyen fırtına kentte hayatı felç etti. Fırtına nedeniyle Antalya Havalimanı’ndaki elektrik direkleri ile iki otobüs, bir minibüs ve iki merdiven aracı devrilirken, iki uçakta ve bir helikopterde de hasar meydana geldi. Hortum nedeniyle yaşanan kazada ise 12 kişinin yaralandığı kaydedildi.
 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Havalimanı’ndan fırtınaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Karaloğlu, "Sabah 11 sıralarında oluşan hortum nedeniyle, iki otobüs, bir minibüs, iki merdiven devrilmesi meydana geldi. İki uçakta hasar var, bir polis helikopterimizin pervanesinde hasar var. Şu ana kadar 12 yaralımız hastaneye sevk edildi. Hayati tehlikeleri yok. Şu anda havaalanı, hava trafiğine açık. Havaalanındaki hasarları hızlı bir şekilde gidermeye çalışıyoruz. Direkler yıkıldı, buradaki araç gereçte hasarımız var. Tekrar vatandaşımızı uyarmış olalım. Bugün ve yarın bölgede yağışlar azalarak devam edecek. Bütün vatandaşlarımızın uyarıları dikkate almasını rica ediyorum.’’ dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )